Головна сторінка » Піони деревовидні – сорти, вирощування та догляд. Коли садити деревоподібні піони і як їх розмножити?
Піони деревовидні

Піони деревовидні – сорти, вирощування та догляд. Коли садити деревоподібні піони і як їх розмножити?

Піони деревовидні – сорти, вирощування та догляд. Коли садити деревоподібні піони і як їх розмножити? Ви шукаєте ефектний квітучий кущ для свого домашнього саду? Зверніть увагу на деревовидні піони з декоративними суцвіттями з чудовим ароматом. Також спробуйте сорти, призначені для вирощування в горщиках на балконі або терасі.

Познайомтеся з цим ефектним листяним чагарником з декоративними квітами, доступними у багатьох сортах і відтінках. Перевірте, якого догляду та вирощування вимагає деревовидні піони. Дізнайтеся терміни та практичні поради щодо посадки.

Деревоподібні піони – що це за чагарник?

фото

Деревоподібні піони (Paeonia suffruticosa) , також відомі як кущові піони, є привабливим листяним чагарником з декоративним листям і квітами, що належить до родини півонійних (Paeoniaceae). Красиво виглядає на присадибних ділянках або ділянках відпочинку – на клумбах або газонах, висаджена групами або як солітер. Також підходить для вирощування в контейнерах і горщиках на балконах і терасах.

Деревоподібні піони утворює щільні й компактні куртини з прямостоячими пагонами, а також декоративні, поодинокі махрові або напівмахрові квітки. Квіти надзвичайно ефектні, пишні та ароматні, привертають увагу перехожих. Вони є предметом гордості кожного садівника.

Деревоподібні піони цвітуть з травня до початку червня. Їх суцвіття характеризуються великими розмірами, часто досягаючими в діаметрі до 15 см, і різноманітним забарвленням, в тому числі рожевим, кремовим і молочно-білим, жовтим, персиковим, помаранчевим, карміновим, фіолетовим і червоним. Кущі, залежно від конкретного сорту, досягають висоти від 1,5 до 2 м.

Цікаво  Квіти садові ротики – в українських садах роками

Вирощування і догляд за деревовидними піонами

квіти

Деревоподібні піони віддають перевагу тихим, теплим і сонячним місцям, найбільш рясно й охоче цвіте на сонці. Півтінь також прийнятний, але це часто проблематично через якість цвітіння.

Деревоподібні піони воліє родючий і перегнійний ґрунт, бажано водопроникну. Добре, якщо ґрунт багатий поживними речовинами, наприклад, багатий кальцієм. Вирощуючи деревовидні піони, обов’язково слід уникати занадто піщаного, вологого або кислого ґрунту.

Коли садити деревоподібні піони?

фото

Кращий час для посадки кущових піонів в ґрунт – кінець серпня або початок вересня. Термін посадки піонів закінчується в жовтні. Погода під час посадки не повинна бути дощовою. Під час посадки також слід уникати: занадто високих, жарких температур і сильного сонячного опромінення, які можуть висушити кореневу грудку куща.

Яких помилок слід уникати при посадці деревоподібних піонів?

Пам’ятайте, що піони – вкрай «примхливий» чагарник, тому, щоб радувати своїм красивим цвітінням, варто не допускати кількох основних помилок при його посадці.

 • Важливо правильно вибрати позицію. Піони віддають перевагу надзвичайно сонячним і теплим місцям. Вибирати для посадки потрібно тільки такий куточок саду, щоб насолоджуватися регулярним і рясним цвітінням і здоровими сходами.
 • Переконайтеся, що яма, в яку ви посадите піон, надзвичайно широка й глибока, а ґрунт у ній добре викопаний, пухкий і удобрений відповідно до вимог до ґрунту піона. Також в яму можна додати компост. Після посадки не забудьте замульчувати місце навколо рослини, щоб запобігти надмірному випаровуванню води з ґрунту.
 • Наступна за поширеністю помилка – неправильний полив. Піони – це чагарник, який любить воду і рясний полив, а занадто мало води в ґрунті заважає йому цвісти. Однак пам’ятайте, що не можна переливати рослину, оскільки її чутливе коріння швидко загніе.
Цікаво  Підрізка дерев - правильна обрізка дерев

Як захистити деревоподібні піони на зиму?

квіти

Через низьку морозостійкість кущ деревовидних піонів вимагає особливого догляду восени й взимку. . У теплих регіонах України рекомендується на зиму вкривати саджанці агротканиною, а в холодніших – переносити рослини на зиму в утеплені приміщення.

Однак висаджені в ґрунт піони, особливо молоді саджанці, на зиму потрібно підгортати товстим шаром мульчі. Також їх можна додатково вкрити агротканиною або соломою.

Як розмножити деревовидні піони?

фото

Розмножити деревоподібні піони – справа не найпростіша. Це трудомістка робота, яка потребує від садівника великої відданості, терпіння та вміння. Дізнайтеся про найпопулярніші способи розмноження деревоподібних піонів.

 • Перший спосіб – це розмноження з насіння. На жаль, результати роботи будуть помітні приблизно через 2-3 роки після посіву насіння, тому цей спосіб не дуже популярний і часто використовується серед садівників.
 • Більш популярним рішенням є щеплення піонів на штамб шляхом отримання підщепи від іншого виду піона (наприклад, піона лікарського). Отриманий матеріал (так звану «прищепу») помістіть в горщики й почекайте, поки він приживеться. Варто пам’ятати, що місце щеплення під час посадки має бути не менше ніж на 5 см нижче поверхні землі. Цей спосіб вимагає певного досвіду, акуратності й вмілої руки.
 • Інший, не менш часто використовуваний прийом – це розмноження піонів стебловими живцями. Відібрані влітку здорові й міцні пагони деревоподібного піона необхідно правильно обрізати гострим секатором, зберігаючи на пагоні не менше 2-3 вузлів. Потім верхівку пагона занурити в укорінювач і висадити готовий відросток в заздалегідь підготовлені горщики, наповнені сумішшю ґрунту, добре переносимого піона.
 • Деревовидні піони також можна розмножити шляхом поділу кореневої грудки. Таку обробку проводимо на початку осені (вересень). Однак варто пам’ятати, що деревоподібні піони розмножити набагато складніше, ніж, наприклад, багаторічні піони.
Цікаво  Обприскування малини - як, коли та чим

Найцікавіші сорти деревовидних піонів

квіти

До найцікавіших сортів деревовидноих піонів, що зустрічаються в Україні, відносяться:

 • деревовидні піони ‘Blanche de His ‘- сорт з рожевими квітками, які поступово біліють у міру відцвітання,
 • піон деревовидний ‘Rock’s Variety’ – сорт з незвичайними білими квітками з фіолетовою плямою біля основи,
 • деревовидний піон ‘Er Qiao’ – сорт з біло-червоними квітками,
 • деревовидні піони ‘Reine Elisabeth’ – сорт з лососево-рожевими квітками.

Познайомтеся з цим ефектним листопадним чагарником з характерними красивими суцвіттями. Посадіть деревовидні піони у своєму саду або на балконі.

Дивіться також: Піони саджанці,як і коли садити? Керівництво по посадці й пересадці

Прокрутка до верху