Головна сторінка » Піони саджанці,як і коли садити? Керівництво по посадці й пересадці
Піони саджанці

Піони саджанці,як і коли садити? Керівництво по посадці й пересадці

Піони саджанці,як і коли садити? Керівництво по посадці й пересадці. Піони (також їх називають півонією) — цибулинні рослини сімейства піонових (Paeoniaceae), які можуть рости на одному місці багато років. Існує кілька десятків сортів піонів, і що виділяє їх, так це їх ефектні різнокольорові квіти, які з’являються з травня по червень. Піони дуже інтенсивно цвітуть, якщо їм створити відповідні умови. Читайте нашу статтю, щоб дізнатися більше про ці неймовірно красиві квіти, як і коли їх садити, який ґрунт потрібен для піонів.

Як розташувати саджанці піонів в саду

Перш ніж посадити піони, слід вибрати відповідне місце в саду – це повинна бути досить велика клумба, бо піони, як правило, ростуть дуже пишно. На квадратний метр повинно бути не більше двох примірників. Рослини слід висаджувати на досить великій відстані один від одного, не більше 30 см. Висаджувати бульби піона слід на рубежі серпня і вересня. На відміну від цибулинних рослин, які садять відносно глибоко, бульби піона слід закладати в землю досить неглибоко – шар землі, що покриває бруньки, не повинен бути понад 3-4 см. І занадто глибока, і занадто мілка посадка істотно затримує цвітіння. Місце посадки піона можна замульчувати, наприклад, тирсою або сосновою корою. Це обмежить ріст бур’янів і надмірне пересихання ґрунту.

Коли садити піони?

Оптимальний термін для посадки піонів – друга половина серпня і перша половина вересня. Бульби можна помістити в ґрунт і пізніше, але в цьому випадку цвітіння може наступити й пізніше. Найважливіше посадити піони до перших заморозків, хоча добре почуваються і рослини, висаджені в березні-квітні (якщо ви купили піони з корінням, їх можна посадити навесні). Також варто звернути увагу на сорт піона – сорти «Кристина», «Евеліна», «Барбара», «Ханя» дуже добре розвиваються в наших кліматичних умовах. Найкраще для вирощування в горщиках підходять китайські або лікувальні піони.

Цікаво  Садові квіти - весняний догляд

Піони в саду – де їх посадити?

Найкраще розташування для піонів – місце з південною експозицією. Чим більше світла, тим швидше буде розвиватися рослина і тим рясніше буде цвітіння. Однак пам’ятайте, що піони можуть зацвісти лише на другий-третій рік після посадки.

Ці рослини зазвичай також добре розвиваються в легкій півтіні. При цьому їх зростання відбувається трохи повільніше, але період цвітіння довше. Піони досить вибагливі квіти, тому ми повинні правильно доглядати за ґрунтом і підготувати його перед посадкою квітів. Півонії люблять слабокислу, родючий ґрунт, багату гумусом. Грунт також повинна бути водопроникною і злегка вологою; Однак не можна допускати накопичення води навколо коренів. З цієї причини краще не висаджувати ці рослини на глинистих ґрунтах і у вологих місцях або з високим рівнем ґрунтових вод.

Якщо ми плануємо тримати піони в горщику, то найкраще помістити його в напівзатінене місце, захищене від вітру і протягу. Також варто забезпечити водопроникний ґрунт і достатній дренаж у горщику. На зиму піони в горщиках необхідно перенести в більш прохолодне приміщення, наприклад: підвал.

квіти

Який ґрунт для піона?

Піони вибагливі квіти – перед їх посадкою варто правильно вибрати місце і підготувати ґрунт. Який ґрунт для піона? Найкраще піони ростуть на родючому ґрунті зі слабокислою реакцією (pH близько 6). У більш слабкому ґрунті вони можуть погано цвісти або навіть не цвісти зовсім. Вони переносять невеликі відхилення від оптимального pH, але дуже чутливі до дефіциту поживних речовин. З цієї причини важливо забезпечити плановану ділянку добривом для піонів. У ґрунт можна також помістити гній, змішаний із землею. Підживлення слід проводити не рідше одного разу на рік – коли піони цвітуть, їм потрібні добрива, багаті фосфором і калієм.

Цікаво  Сосни - вирощування, догляд, використання

Як садити піони?

При посадці піонів головним моментом є вибір правильного місця. Доглядати за піонами відносно легко, але вони погано переносять часту пересадку. Тому відразу визначимося з постійним місцем.

Перший етап посадки піони полягає в тому, щоб викопати не дуже глибоку яму і створити дренажний шар. Це особливо важливо при вирощуванні у вологих приміщеннях – це захистить рослину від контакту зі стоячою водою і, як наслідок, пошкодження коренів.

Потім помістіть в яму садове добриво, змішане з землею. Саджанець поміщають в підготовлене місце, а потім засипають землею на кілька сантиметрів.

фото

Пересадка піона – чому піони не цвітуть?

Піони не можна часто пересаджувати. Це квіти, яким потрібно кілька років, щоб акліматизуватися на ділянці. Повної зрілості піона досягає лише через чотири роки, тому пересаджувати не рекомендується, оскільки це призводить до слабкого цвітіння. Ні в якому разі не можна пересаджувати однорічні саджанці через їх низьку стійкість до зміни погодних умов. Ось чому так важливо правильно вибрати місце в саду. Пересаджувати піони можна тільки в тому випадку, якщо ми бачимо, що рослина не прижилася на обраному місці, попри забезпечення відповідних умов.

Деякі садівники стверджують, що змінити положення піона можна тільки через 4-5 років після посадки. Однак може статися так, що на новому місці піон не зацвіте ще кілька років. Якщо у нас є піон в горщиках, їх можна додатково зміцнити після пересадки добривом.

Коли слід пересаджувати піони?

Пересадку піонів слід проводити на рубежі літа й осені. Оптимальний термін – кінець серпня або початок вересня. Цей термін дає можливість рослині вкоренитися до зими й наступної весни дати сходи. Деякі більш забобонні садівники стверджують, що піони потрібно пересаджувати 1 вересня, бо це забезпечує рясне цвітіння навесні.

Цікаво  Обрізка колоновидних дерев - як виростити колоновидні дерева?

Зрозуміло, не рекомендується пересаджувати піони пізно восени (вони можуть не встигнути вкоренитися, і молоді пагони можуть підмерзнути), а також навесні (це може викликати проблеми з укоріненням, в результаті чого не буде цвітіння). Вибираючи дату пересадки піонів, слід враховувати й погодні умови. Не можна проводити в спекотні сонячні дні. Є ризик того, що викопані корені засохнуть. З цієї причини пересадку краще планувати ввечері або в день, коли небо буде трохи хмарним.

квіти

Пересадка піонів поетапно

Пересадка піонів не є складною процедурою; це лише кілька простих кроків. Ось як пересаджувати піони крок за кроком:

  • Ретельно обкопайте рослину з усіх боків, обережно, щоб не пошкодити кореневу систему.
  • Потім рослину можна акуратно вийняти, щоб обрізати пагони – їх довжина над вічком повинна бути близько 3 см. Також варто промити кореневу систему під проточною водою.
  • Після цих заходів можна оцінити стан коренів і знайти точки, де вони найбільш тонкі. Це дозволить визначити місця поділу. На цьому етапі слід видалити ті частини коренів, які пошкоджені або вражені цвіллю.
  • Потім садовим ножем або секатором розділіть рослину на частини.
  • Підготовлену таким чином розсаду можна додатково обробити перед посадкою. Для цього використовують препарати, що захищають від цвілі та інших грибків і полегшують укорінення.
  • Останнім кроком є ​​прикопування рослин на відповідну глибину та накриття їх компостованою корою. Ви також можете додати у свій сад органічне гранульоване добриво. Розташовувати саджанці варто трохи похило – так піонам буде легше розгалужуватися.

Дивіться також: Піони в саду – вирощування, догляд, вимоги, сорти

Прокрутка до верху