Головна сторінка » Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду
Świdośliwa

Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду

Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду. Напевно, велика кількість садівників і плодівників ніколи не чули про сервери. Його природне місце проживання – Північна Америка, особливо Канада. Він також зустрічається в Сполучених Штатах, Східній Азії та Північній Африці, але поки не особливо популярний у Європі. Шкода, адже це рослина невибаглива, ідеальна для аматорського вирощування, повністю морозостійка, проста в догляді, дає рясну кількість смачних, насичених вітамінами плодів.

Що таке слівер – короткий опис

Службова ягода (Amelanchier) — це рід, який включає до 25 видів, серед яких можна знайти кущі від 30 см до 5 м у висоту та поширеність. Завдяки такому різноманіттю плодоножку можуть мати як ті, у кого велика площа, так і невеликий присадибний сад. Його перевагою є самозапилення – достатньо посадити лише один кущ, щоб щорічно збирати з нього плоди. Також це рослина-довгожитель, яка щороку в травні радує шквалом білих квітів. Тож це варто мати з багатьох причин.

Świdośliwa

Сорти ягоди – який вибрати для саду?

Як у Північній Америці, так і в Європі найбільш популярними є вільха листяна та канадська (ларматська). Обидва види відрізняються високою стійкістю до наших погодних умов і невисокими вимогами до ґрунту. Зустрічається в Європі і яйцеподібна ягода, але культивується вона рідше через чутливість до морозних зим.

фото

Świdośliwa – вимоги до смаглявого

Вирощувати сервізбері дуже просто – його кущі невибагливі до ґрунту, добре переносять весняні заморозки й майже не хворіють, тому рідко потребують засобів захисту рослин. Укорінюються живці плодожерки швидко і легко. Це ідеальна рослина для недосвідченого садівника.

Świdośliwa

Кліматичні вимоги

Сервісбері стійкий до морозів до -30 градусів Цельсія. Завдяки цьому його вирощування має бути успішним у кожному регіоні України. Варто виділити для нього сонячне місце – тоді його плоди будуть красиво забарвлені й помітно солодше тих, що дозрівають в тіні. В цілому можна сказати, що чагарник буде добре рости практично в будь-яких кліматичних умовах.

Цікаво  Буддлея давідія - сорти, посадка, вирощування, догляд.
фото

Вимоги до ґрунту

Świdośliva віддає перевагу ділянкам зі слабокислими або злегка лужними ґрунтами – вона найкраще росте при pH від 6,2 до 7,5. Грунт для його вирощування повинна бути постійно злегка вологою – кущ не переносить занадто сухого або вологого ґрунту. Підтримання оптимальної вологості є найважливішим, особливо в перші три роки життя куща, коли дефіцит води може бути особливо небезпечним – після цього часу його коренева система буде достатньо розвиненою, щоб прекрасно справлятися самостійно навіть у разі тимчасової посухи. Сервісберрі може рости як на бідних, так і на багатих ґрунтах.

Świdośliwa

Świdośliwa – вирощування та догляд

Świdośliwa – вражаючий декоративний і фруктовий кущ, який можна вирощувати як кущ або низьке дерево. Але щоб воно було здоровим, гарно виглядало і рясно плодоносило, йому потрібно кілька разів на рік доглядати.

фото

Вибір саджанців і посадка

Звичайно, успіх вирощування ягоди буде залежати не тільки від способу догляду за нею, але і від вибору саджанця, а також дати й способу його посадки. Розсаду з голим коренем найкраще висаджувати восени (з жовтня до повного промерзання землі), а куплену в горщиках – фактично весь період вегетації, з весни до осені.

Саджанець потрібно помістити у викопану яму глибиною приблизно на 20 см більше довжини коренів і діаметром 80 см, а потім заповнити яму землею. Якщо ґрунт бідний, варто використовувати органічні добрива (наприклад, компост), щоб забезпечити рослину необхідними мінералами. Після посадки кущ необхідно рясно полити.

Цікаво  Обрізка дерев осінню

Залежно від сорту, родючості ґрунту та способу вирощування вільху звичайну слід висаджувати з такими відстанями:

  • Сорти, що сильно розростаються і досягають великих розмірів – приблизно через кожні 1,5 метра в ряду, відстані між рядами – від 3,5 до 4 метрів;
  • невисокі сорти можна висаджувати на більш близьких відстанях.
Świdośliwa

Полив і внесення добрив

Запорукою успіху вирощування ягоди буде постійна підтримка ґрунту вологим, особливо в перші три роки після посадки. Однак якщо літо не надто посушливе і сонячні періоди чергуються з дощами, поливати навіть молоді рослини не потрібно. З точки зору поживних вимог сервісберрі ще більше не потребує догляду – він дуже ефективно вбирає з землі всі мінеральні солі, необхідні для розвитку і плодоношення.

фото

Świdośliwa – обрізка

Важливою процедурою догляду є обрізка ягоди – це чагарник з помірною швидкістю росту і середньорічним приростом. Крім того, службовець відрізняється високою розгалуженістю – з однієї рослини виростає навіть кілька пагонів. Тому, якщо ми хочемо досягти найкращого плодоношення, його слід регулярно обрізати в потрібний час.

Керування serviceberry може бути різним, залежно від ваших уподобань. Його можна сформувати в невелике деревце, тобто з одним потужним головним пагоном і видаленням на певну висоту всіх бічних пагонів і кореневих нащадків. Інший спосіб – сформувати його у вигляді куща. Потім ми залишаємо бічні пагони та достатню кількість кореневих нащадків, що дозволяє рослині рости вільніше та природніше.

Цікаво  Лілій квіти у вашому саду - дізнайтеся секрети вирощування

Нарізка фініків

Перший зріз проводять вже в перший рік вирощування – краще в кінці літа. Це так звана формуюча обрізка, яка дозволяє створити міцний провідник і стимулювати кущ до зростання в наступному сезоні.

З 4-5-го року вирощування починаємо так звану легку зрізку – ранньою весною, перед самим початком вегетації. Видаляємо старі, підмерзлі й зламані пагони.

Świdośliwa

Świdośliwa – шкідники та хвороби

Сервісбері надзвичайно стійкий до шкідників і хвороботворних мікроорганізмів. Однак іноді можуть з’явитися борошниста роса, іржа, бура гниль і бура плямистість, а шкідники можуть включати павутинного кліща або листокрутки. Потім слід використовувати відповідні засоби захисту рослин.

Плоди Сервісберрі – урожай і призначення

Під час цвітіння – зазвичай в першій половині травня – кущі покриваються дрібними білими квітками. Плоди дозрівають в різний час, залежно від сорту. Найбільші з них досягають діаметра до 14 мм і за формою, кольором і смаком нагадують чорницю.

Плоди червоної ягоди містять велику кількість вітамінів і мінералів. Вони чудово смакують як у сирому вигляді, так і в консервах. Вони соковиті, солодкі та смачні. Тому їх охоче поїдають не тільки люди, а й птахи. Під час плодоношення варто встановити захисні сітки для рослин або муляжів хижих птахів. Детальніше на цю тему в статті: Як захистити плодові дерева та кущі від птахів?

Сервісберрі дає смачні, корисні плоди, стійкий до сильних морозів і не потребує складного догляду. Завдяки цим особливостям має шанси стати одним із найцінніших чагарників у саду та городі.

Дивіться також: Тавула (Tawulec bent Crispa) – посадка, хвороби та шкідники

Прокрутити вгору