Головна сторінка » Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду
Świdośliwa

Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду

Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду. Напевно, велика кількість садівників і плодівників ніколи не чули про сервери. Його природне місце проживання – Північна Америка, особливо Канада. Він також зустрічається в Сполучених Штатах, Східній Азії та Північній Африці, але поки не особливо популярний у Європі. Шкода, адже це рослина невибаглива, ідеальна для аматорського вирощування, повністю морозостійка, проста в догляді, дає рясну кількість смачних, насичених вітамінами плодів.

Що таке слівер – короткий опис

Службова ягода (Amelanchier) — це рід, який включає до 25 видів, серед яких можна знайти кущі від 30 см до 5 м у висоту та поширеність. Завдяки такому різноманіттю плодоножку можуть мати як ті, у кого велика площа, так і невеликий присадибний сад. Його перевагою є самозапилення – достатньо посадити лише один кущ, щоб щорічно збирати з нього плоди. Також це рослина-довгожитель, яка щороку в травні радує шквалом білих квітів. Тож це варто мати з багатьох причин.

Świdośliwa

Сорти ягоди – який вибрати для саду?

Як у Північній Америці, так і в Європі найбільш популярними є вільха листяна та канадська (ларматська). Обидва види відрізняються високою стійкістю до наших погодних умов і невисокими вимогами до ґрунту. Зустрічається в Європі і яйцеподібна ягода, але культивується вона рідше через чутливість до морозних зим.

фото

Świdośliwa – вимоги до смаглявого

Вирощувати сервізбері дуже просто – його кущі невибагливі до ґрунту, добре переносять весняні заморозки й майже не хворіють, тому рідко потребують засобів захисту рослин. Укорінюються живці плодожерки швидко і легко. Це ідеальна рослина для недосвідченого садівника.

Świdośliwa

Кліматичні вимоги

Сервісбері стійкий до морозів до -30 градусів Цельсія. Завдяки цьому його вирощування має бути успішним у кожному регіоні України. Варто виділити для нього сонячне місце – тоді його плоди будуть красиво забарвлені й помітно солодше тих, що дозрівають в тіні. В цілому можна сказати, що чагарник буде добре рости практично в будь-яких кліматичних умовах.

Цікаво  Обрізка старих дерев
фото

Вимоги до ґрунту

Świdośliva віддає перевагу ділянкам зі слабокислими або злегка лужними ґрунтами – вона найкраще росте при pH від 6,2 до 7,5. Грунт для його вирощування повинна бути постійно злегка вологою – кущ не переносить занадто сухого або вологого ґрунту. Підтримання оптимальної вологості є найважливішим, особливо в перші три роки життя куща, коли дефіцит води може бути особливо небезпечним – після цього часу його коренева система буде достатньо розвиненою, щоб прекрасно справлятися самостійно навіть у разі тимчасової посухи. Сервісберрі може рости як на бідних, так і на багатих ґрунтах.

Świdośliwa

Świdośliwa – вирощування та догляд

Świdośliwa – вражаючий декоративний і фруктовий кущ, який можна вирощувати як кущ або низьке дерево. Але щоб воно було здоровим, гарно виглядало і рясно плодоносило, йому потрібно кілька разів на рік доглядати.

фото

Вибір саджанців і посадка

Звичайно, успіх вирощування ягоди буде залежати не тільки від способу догляду за нею, але і від вибору саджанця, а також дати й способу його посадки. Розсаду з голим коренем найкраще висаджувати восени (з жовтня до повного промерзання землі), а куплену в горщиках – фактично весь період вегетації, з весни до осені.

Саджанець потрібно помістити у викопану яму глибиною приблизно на 20 см більше довжини коренів і діаметром 80 см, а потім заповнити яму землею. Якщо ґрунт бідний, варто використовувати органічні добрива (наприклад, компост), щоб забезпечити рослину необхідними мінералами. Після посадки кущ необхідно рясно полити.

Цікаво  Піони рожеві - 5 сортів піонів у відтінках рожевого

Залежно від сорту, родючості ґрунту та способу вирощування вільху звичайну слід висаджувати з такими відстанями:

  • Сорти, що сильно розростаються і досягають великих розмірів – приблизно через кожні 1,5 метра в ряду, відстані між рядами – від 3,5 до 4 метрів;
  • невисокі сорти можна висаджувати на більш близьких відстанях.
Świdośliwa

Полив і внесення добрив

Запорукою успіху вирощування ягоди буде постійна підтримка ґрунту вологим, особливо в перші три роки після посадки. Однак якщо літо не надто посушливе і сонячні періоди чергуються з дощами, поливати навіть молоді рослини не потрібно. З точки зору поживних вимог сервісберрі ще більше не потребує догляду – він дуже ефективно вбирає з землі всі мінеральні солі, необхідні для розвитку і плодоношення.

фото

Świdośliwa – обрізка

Важливою процедурою догляду є обрізка ягоди – це чагарник з помірною швидкістю росту і середньорічним приростом. Крім того, службовець відрізняється високою розгалуженістю – з однієї рослини виростає навіть кілька пагонів. Тому, якщо ми хочемо досягти найкращого плодоношення, його слід регулярно обрізати в потрібний час.

Керування serviceberry може бути різним, залежно від ваших уподобань. Його можна сформувати в невелике деревце, тобто з одним потужним головним пагоном і видаленням на певну висоту всіх бічних пагонів і кореневих нащадків. Інший спосіб – сформувати його у вигляді куща. Потім ми залишаємо бічні пагони та достатню кількість кореневих нащадків, що дозволяє рослині рости вільніше та природніше.

Цікаво  Лаванда в саду - як виростити й доглядати за лавандою в саду?

Нарізка фініків

Перший зріз проводять вже в перший рік вирощування – краще в кінці літа. Це так звана формуюча обрізка, яка дозволяє створити міцний провідник і стимулювати кущ до зростання в наступному сезоні.

З 4-5-го року вирощування починаємо так звану легку зрізку – ранньою весною, перед самим початком вегетації. Видаляємо старі, підмерзлі й зламані пагони.

Świdośliwa

Świdośliwa – шкідники та хвороби

Сервісбері надзвичайно стійкий до шкідників і хвороботворних мікроорганізмів. Однак іноді можуть з’явитися борошниста роса, іржа, бура гниль і бура плямистість, а шкідники можуть включати павутинного кліща або листокрутки. Потім слід використовувати відповідні засоби захисту рослин.

Плоди Сервісберрі – урожай і призначення

Під час цвітіння – зазвичай в першій половині травня – кущі покриваються дрібними білими квітками. Плоди дозрівають в різний час, залежно від сорту. Найбільші з них досягають діаметра до 14 мм і за формою, кольором і смаком нагадують чорницю.

Плоди червоної ягоди містять велику кількість вітамінів і мінералів. Вони чудово смакують як у сирому вигляді, так і в консервах. Вони соковиті, солодкі та смачні. Тому їх охоче поїдають не тільки люди, а й птахи. Під час плодоношення варто встановити захисні сітки для рослин або муляжів хижих птахів. Детальніше на цю тему в статті: Як захистити плодові дерева та кущі від птахів?

Сервісберрі дає смачні, корисні плоди, стійкий до сильних морозів і не потребує складного догляду. Завдяки цим особливостям має шанси стати одним із найцінніших чагарників у саду та городі.

Дивіться також: Тавула (Tawulec bent Crispa) – посадка, хвороби та шкідники

Прокрутка до верху