Головна сторінка » Журавлина – вирощування, догляд, вимоги.
Журавлина – вирощування

Журавлина – вирощування, догляд, вимоги.

Журавлина – вирощування, догляд, вимоги. Журавлина – багаторічна рослина, найбільш декоративною частиною якої є листя. Їх легко вирощувати й не потребують особливого догляду, тому вони є хорошим вибором для початківців садівників і людей, які вважають за краще вибирати менш вибагливі рослини. Як доглядати за журавлиною, щоб вона красиво виглядала в саду? Даємо кілька порад у статті!

Журавлина має різноманітне застосування, її можна вирощувати не тільки в саду, але і в контейнерах як прикрасу для терас або балконів. Вони утворюють вражаючі скупчення багатьох цікавих кольорів із маленькими квіточками у формі дзвоників, які з’являються пізньою весною та влітку. Найкраще виглядають посаджені групами, а також можуть бути частиною композиції з іншими рослинами.

Як виглядає журавлина?

Журавлі (Heuchera) — багаторічні рослини, що належать до сімейства ломикаменевих і походять з Північної Америки. У природному середовищі вони ростуть в лісах і на схилах гір. Вони є вічнозеленими рослинами, тому взимку не втрачають надземної частини і є окрасою саду цілий рік.

Найбільш декоративною частиною цих багаторічників є листя. Залежно від сорту вони можуть бути лопатевими, серцеподібними або круглими з зубчастими або зубчастими краями; вони часто мають багату іннервацію. Що стосується забарвлення листя брусниці, то воно може бути зеленим, жовтим, фіолетовим, оранжевим, синім, червоним. Вони утворюють компактні щільні купки діаметром від 25 до 55 см і висотою від 20 до 40 см.

фото

Кумедний факт

Журавлина має протизапальні та антисептичні властивості. Настій листя можна використовувати як допоміжний засіб при застуді, він має потогінну та жарознижувальну властивість.

Цвіте журавлина з червня по серпень. На кінці квітконосних пагонів висотою до 70 см розвиваються волотисте суцвіття білого, рожевого, фіолетового або кремового кольору.

Журавлина – вирощування – найпопулярніший сорт

Відомо понад 50 видів журавлів і багато різновидів, які все ще ростуть. Завдяки цьому вони більш стійкі до несприятливих умов і мають більшу декоративність листя і квітів. Найбільш часто культивуються такі види:

  • Журавель червоний (Heuchera sanguinea) має дзвонові квіти інтенсивного криваво-червоного кольору, досягає висоти до 60 см. Листя яйцеподібної або ниркоподібної форми, з нижньої сторони опушені, залежно від сорту бувають зеленими, пурпуровими або сріблястими. Найпопулярніші сорти: «Ruby Bells», «Leuchtkäfer».
  • Журавель тремтячий (Heuchera x brizoides) був створений шляхом схрещування червоного журавля з іншими видами. Квітки у формі дзвоників червоні, білі або насичено рожеві. Цвіте з червня по липень, листя серцеподібні, лопатеві, зелені або фіолетові, у деяких сортів можуть мати більш темний малюнок. Назва виду походить від квіток, що тремтять на вітрі. Найбільш часто культивуються сорти: ‘Stormy Seas’, ‘Pluie de Feu’, ‘Ring of Fire’.
  • Журавлина дрібноквіткова (Heuchera micrantha), кисті якої досягають 45 см у висоту. Листя цього виду мають серцеподібну форму, можуть бути зеленими або фіолетовими, часто з помітним жилкуванням. Цвіте з травня по серпень, квітки дрібні, рожеві, кремові або білі. Найпоширеніші сорти: «Palace Purple», «Pewter Moon», «Peach Flambe».
  • Журавлина американська (Heuchera americana) — це вид, молоде листя якого мармурове та з жилками, згодом стають блискучими та інтенсивно-зеленими. Квітки коричнево-зеленого кольору.
Цікаво  Полуниця - догляд, обрізка і зимівля: поради по догляду
Журавлина – вирощування

Які вимоги пред’являє журавлина – вирощування і догляд

Виростити журавлину досить просто, але варто відзначити, що це вимагає терпіння, оскільки рослина росте відносно повільно. Варто також відзначити, що журавлина є багаторічною рослиною, але через кілька років її листя стає меншим і менш привабливим, цвітіння слабшає і ріст припиняється. У такій ситуації необхідне омолодження шляхом поділу грудки. Крім того, журавлина рідко хворіє і стійка до шкідників, але за несприятливих умов можлива поява іржі, сірої гнилі, фітофтори та ризоктоніозу. Крім того, рослини можуть піддаватися нападу слимаків, попелиць і мурах.

Цікаво  Арункус - вирощування в саду

Позиція для крана

Журавлина не має особливих вимог і її не важко вирощувати, але ми повинні пам’ятати про те, щоб забезпечити їй відповідне місце. Найкраще вони ростуть у напівзатінених місцях з освітленням сонця в ранкові години. На сонячних місцях на листках можуть з’являтися плями, а в тіні їх забарвлення може погіршитися. Однак варто пам’ятати, що чим темніше листя, тим менше світла потрібно рослинам.

Підкладка для крана

Грунт повинен бути легким, родючим і водопроникним з нейтральним або слабокислим pH. Якщо ґрунт важкий і глинистий, необхідно буде викопати яму і насипати в неї компост, торф і пісок, змішані в рівних пропорціях.

фото

Полив журавлини

Рослини журавлини необхідно регулярно поливати, тому що вони погано переносять посуху і їх листя швидко в’януть. Тонкий шар мульчі з кори допомагає підтримувати вологість. Під час поливу не замочуйте листя, це може призвести до опіків. Бажано використовувати набір для зрошення рослин, наприклад, набір HOBBY від Cellfast включає, серед іншого: шланг і спринклер і необхідні з’єднання.

Підживлення журавлини

Рослини не потребують інтенсивного підживлення, але використання добрива з високим вмістом калію та заліза у випадку сортів із різнобарвним листям позитивно вплине на їх колір. Також на початку сезону можна використовувати гранульований препарат тривалої дії.

Журавлина – вирощування – коли і як садити журавлину?

Журавлина – вирощування

Виростити журавлину можна як посівом насіння, так і з використанням готової розсади, наявної в садівничих магазинах. Особливо корисна розсада, коли ми пропускаємо терміни посіву насіння – садимо насіння журавлини ранньою осінню, перед заморозками. Однак розсаду (як отриману з насіння, так і куплену в магазині) поміщають в ґрунт ранньою весною.

Розмножувати журавлів можна декількома способами, але найкращим і найефективнішим є розмноження діленням вирослих куртин. Для цього навесні або восени рослину викопуємо і ділимо на більш дрібні частини, кожна з яких повинна мати своє коріння і не менше 2-3 вічок.

Цікаво  Конвалія в саду – що про неї варто знати

Підготовлені таким чином розсаду поміщаємо в ямки, зроблені за допомогою садовий шпатель; просто використовуйте невелику садову лопату W. Legutko, яка також має мірну чашку. Субстрат необхідно прополоти й перекопати на глибину не менше 30 см. Перед посадкою можна внести компост. Садимо журавлину з міжряддям 30 см. Розподіл кущі також рекомендується для омолодження багаторічних рослин і проводити кожні 3-4 роки.

Також журавлину розмножують посівом насіння, які отримують з відцвілих квіток. Однак вони не будуть такими, як материнська рослина, тому рекомендуємо купувати готові суміші в садівничому магазині.

фото

Догляд за квіткою журавлини

Журавлі вимагають обрізки, завдяки якій вони краще і швидше відновлюються після зими. Зріз роблять на висоті близько 10 см гострими й попередньо продезінфікованими садовими ножицями. Обробку проводять навесні, перед початком вегетації. Завдяки обрізці рослини краще розгалужуються. Відразу після цвітіння суцвіття нарцисів також слід зрізати, що не дозволить їм закласти насіння. Ідеально підійде секатор-ножиці.

Порада

Якщо ми висаджуємо рослини на надто сонячних місцях і не польємо їх належним чином і регулярно, вони швидко почнуть в’янути й, як наслідок, зів’януть.

Журавлина морозостійка, але перед настанням зими слід захищати особливо молоді рослини. Їх можна накрити агротканиною, листям або гілочками хвойних дерев. Мульчування ґрунту корою допомагає захистити коріння від сильних морозів.

Журавлина – вирощування

Журавлина – рослина, яку можна вирощувати в альпінаріях, клумбах і контейнерах. Вони добре ростуть в компанії папоротей, декоративних трав або інших багаторічних рослин. Вони добре виглядають як рослини перед входом у будинок. Привабливе листя є прикрасою цілий рік, тому журавлина стає все більш популяр

Дивіться також: Świdośliwa – незвичайний плодовий кущ для саду

Прокрутка до верху