Головна сторінка » Вазони які люблять світло
Вазони які люблять світло

Вазони які люблять світло

Вазони які люблять світло. Квіти для південного підвіконня? Рослини, які люблять сонце, можна впізнати за шаром воску або волосками. Іноді вони навіть не мають листя. Познайомтеся з кімнатними квітами, які люблять сонце.

Квіти на південне вікно

Кімнатні рослини часто бліді й занадто пишні. Дивлячись на їх пагони, які згинаються до вікна, а іноді навіть прилипають до скла, можна переконатися, що перебування біля південного вікна покращить їхній стан. Однак правда інша: більшість кімнатних квітів під яскравим сонячним світлом можуть навіть пропасти!

Вазони які люблять світло

Які квіти для південного вікна

Якщо ми хочемо озеленити південне підвіконня, то слід правильно вибрати сорт. До групи «жаростійких» рослин відносять типові сукуленти:

 • кактуси,
 • молочай,
 • алое,
 • агава,
 • ананаси,
 • ноліна
 • деякі тилландсии, потайні квіти й неорегелії.
 • У підвісні контейнери можна поставити горщики з седумами, сенессами або таволгами.

Вазони які люблять світло – квіти для сонячного підвіконня

На підвіконні біля південного вікна також будуть раді оселятися деякі види, які дають багато листя і рясно цвітуть, наприклад, бугенвіллія, олеандр, маслина і каланхое. Якщо ми хочемо, щоб вони рясно цвіли, виносимо їх влітку на балкон або в сад.

Цікаво  Зелені вазони назви
квіти

Як доглядати за рослинами в горщиках у квартирі, що виходить на південь

Хоча в природі перераховані вище рослини переносять жахливу спеку, взимку у квартирі вони пристосовуються до низької інтенсивності освітлення і стають дуже чутливими до сильного сонця. Вже в березні через щойно вимиті вікна до них може потрапляти занадто багато сонячного світла. Крім того, повітря за склом дуже сильно нагрівається (так званий парниковий ефект) – навіть кактуси можуть обпектися! На пошкоджених місцях утворюється пробковий шар, який назавжди спотворює рослину. Тому навесні й на початку літа варто перенести горщики на два тижні на східне або західне підвіконня або відсунути від скла, а опівдні провітрювати кімнату.

Вазони які люблять світло – рослини на сонячному підвіконні

Якщо ми хочемо розмістити чутливі до сонця рослини на південному підвіконні, ми повинні створити бар’єри, які блокують частину променів. Такий фільтр стане в нагоді й домочадцям, оскільки запобіжить надмірне нагрівання всієї квартири в жарку погоду. Однак не забувайте видаляти його, коли воно хмарне.

Цікаво  Рослини у великих горщиках
Вазони які люблять світло

Вазони які люблять світло – кімнатні квіти, які люблять сонце

Яскраві позиції, розсіяне світло: породи з тропічних лісів ідеально підходять для таких позицій.

Рослини з сухого клімату також будуть процвітати в освітленому місці. Гарним прикладом є драцени. Основну їх декоративну цінність представляють листя, які в залежності від сорту можуть бути одноколірними, різноколірний і навіть смугастими. Найбільша потреба драцени у воді влітку (восени й взимку рослини перебувають у стані спокою, тому полив можна обмежити й використовувати тільки тоді, коли ґрунт починає підсихати). Інші рослини, які захоплюють різноманітністю доступних форм (витких, кущистих, деревних) і зовнішнім виглядом листя, це фігові дерева (фікуси). Слід мати на увазі, що ці рослини вкрай чутливі до зміни місця розташування.

 • антуріум
 • фікуси
 • гарденія
 • куркума
 • целозия
 • еустома
квіти

Квіти, які люблять сонце в домашніх умовах – вирощування

Одним з них є антуріум. Як і у спатифитов, привабливі не тільки піхви суцвіть у вигляді строкатого серцеподібної пелюстки й лопати, але і ланцетне листя. При догляді за ним особливу увагу приділіть субстрату; він повинен бути гуміновим і слабокислим (pH 4,5-5,5). Антуріум піддається зараженню як бактеріями, так і грибками. Бактеріальна плямистість, спричинена Xanthomonas axonopodis pv. диффенбахія проявляється у вигляді неправильних коричневих плям з жовтою облямівкою як по краях, так і в пазухах листя, а також на різнобарвному квітковому листі. На пізніх стадіях захворювання рослини можуть жовтіти й гинути. Заражені рослини необхідно видалити. У разі антракнозу, викликаного грибком Colletotrichum gloeosporioides, початкові симптоми неясні: овальні й нерівномірно розташовані коричневі плями на листках і суцвіттях. Пізніше на їх поверхні розвиваються темні скупчення спор. У міру прогресування хвороби рослини починають гнити й гинуть.

Цікаво  Зелені стіни - все, що вам потрібно знати

Аномальний розвиток згаданих рослин може бути наслідком нестачі світла. Якщо на листках з’явилися темно-коричневі плями, це може означати, що їх атакували грибки. Потім обприскати рослину фунгіцидом. Надмірна вологість призводить до пожовтіння й опадання листя. Своєю чергою висихання кінчиків листя може свідчити про необхідність поливу. Варто знати, що й антуріум, і драцена, і фігове дерево здатні нейтралізувати й очищати повітря від шкідливих формальдегідів і аміаку.

Вазони які люблять світло

Дивіться також: Квіти для спальні – які рослини краще?

Прокрутка до верху