Головна сторінка » Вейгела – як доглядати за цією рослиною?
Вейгела - як доглядати

Вейгела – як доглядати за цією рослиною?

Вейгела – як доглядати за цією рослиною? Цей красивий декоративний чагарник прийшов до нас з Японії та Китаю. Чудовий чагарник став постійною рослиною українських садів. Як доглядати за цією рослиною?

Чагарник має чудове походження і зовнішній вигляд

Диво-кущ ще називають кущем вейгели. Друга назва походить від імені відомого німецького лікаря і ботаніка Крістіана Еренфріда фон Вайгеля. Чагарник (Weigela Thunb.) походить з Азії (Китай, Японія), де зустрічається в природі. Завдяки гарному зовнішньому вигляду рослина потрапила і в європейські сади. Максимальна висота куща досягає 3 метрів. Має дрібне зелене листя, цвіте з травня по серпень, утворюючи світло-рожеві, іноді навіть червоні, рідше білі квіти у формі дзвіночка. Гілки рослини, як правило, звисають до землі (особливо великі рослини). Взимку вони втрачають листя.

фото

Де посадити чагарник?

Диво-кущ висаджують в родючий водопроникний ґрунт. Грунт варто зробити слабокислою (можна присипати кущ, наприклад, сосновою корою). Найкраще кущ рости в захищеному від вітру місці – кущ погано переносить холод. У холодні місяці можна вкрити рослину, щоб вона не вимерзла (насипати корою, накрити соломою). Чагарник ідеально підходить для живоплоту, а гілки, що ростуть, можна обрізати.

Цікаво  Обприскування малини - як, коли та чим
Вейгела - як доглядати

Також добре буде виглядати на клумбах і в рокарії. Найкраще кущ росте на сонці та в півтіні. Якщо посадити в затіненому місці, то не загине, але і рясно цвісти не буде. Чагарник добре росте в компанії інших рослин. Особливо ефектно він виглядає разом з жасмином, вишнею, розмарином і весняними цибулинними.

фото

Вейгела – як доглядати – сорти

Чагарник має багато цікавих сортів. Найпопулярніші:
Bristol Ruby – з темно-пурпуровими квітками й темно-зеленим листям,
Nana Variegata – невисокий кущ з характерними жовто-зеленими листками,
Korean Shrub – з білими й світло-рожевими квітками, повторює своє цвітіння,
Victoria – квітуча майже темно-червоного кольору. протягом усього сезону виключно морозостійкий,
Монблан – дає унікальні великі квіткові чашки, найчастіше білого кольору,

Цікаво  Піони квіти - вирощування і догляд. Коли і як садити?

Карикатура – сорт з характерними хвилястим листям,
Purpurea Nana – виростає до одного метра, має рожеві квіти й темно-пурпурове листя з фіолетовим відтінком.

Вейгела - як доглядати

Як доглядати за чагарником?

Як доглядати за чагарником ? Це легкий у вирощуванні чагарник, тому він не потребує багато роботи й добре буде працювати в аматорських садах. Після посадки (бажано восени) рослину необхідно полити. Ми вважаємо за краще вкривати кущ на зиму, щоб він не вимерз. Навесні бажано зрізати старі пагони й внести добрива під квітучі рослини.

фото

Під час посухи кущ поливають, а час від часу можна засипати компостом. Не перестарайтеся з підживленнями – занадто часті підгодівлі можуть призвести до того, що рослина не захоче цвісти. Ми також можемо акуратно обрізати гілки після періоду цвітіння. Приблизно кожні 3-4 роки проводять так звану світлову обрізку для розпушування крони – тоді світло має шанс освітити кожну гілочку.

Цікаво  Королівські лілії – чудові квіти з королівським виглядом
Вейгела - як доглядати

Вейгела – як доглядати – як розмножити чагарник?

При розмноженні чагарнику стане в пригоді деяка садівнича практика. Найпростіше брати живці (напівздерев’янілі або здерев’янілі). Розріжте гілку на частини приблизно по 5 см. Залишаємо по одному листочку й умочуємо живці в укорінювач і висаджуємо в пісок або суміш ґрунту з піском. Посипте рослини та накрийте їх плівкою. Через деякий час (швидше за все через місяць) вони повинні вкоренитися. Подібним чином можна розмножити, наприклад, садову гортензію.

Дивіться також: Квітка вероніка – краса в варіаціях

Прокрутка до верху