Головна сторінка » Великі кімнатні квіти для дому
Великі кімнатні квіти для дому

Великі кімнатні квіти для дому

Великі кімнатні квіти для дому. Великі квіти в горщиках – чудовий спосіб прикрасити ваш будинок. Рослини роблять інтер’єр затишним і красивим. Які великі горшкові квіти вибрати для своєї квартири? Рекомендуємо найпопулярніші рослини, які впишуться в будь-який інтер’єр.

Великі горщикові квіти в інтер’єрах: тренд міських джунглів

Великі квіти в горщиках ідеально доповнять просторі інтер’єри. Вони чудово працюють у вітальнях, а також у спальнях, ванних кімнатах і коридорах. До найпопулярніших видів відносяться: фікус Бенджаміна, фікус ліролистний, фікус еластичний, арека жовта, монстера лакуна, хамедора елегантна і банан. Нижче ми розглянемо кожен з них, щоб допомогти вам вибрати ту рослину, яка найкраще впишеться в інтер’єр вашої квартири.

Великі кімнатні квіти – які до них вимоги?

Вимоги до догляду за великими квітами відрізняються залежно від виду, але є у них і спільне. Їм потрібен достатній простір для росту. Перш ніж придбати рослина для даного приміщення, варто ознайомитися з його вимогами. Не всі великі квіти в горщиках будуть працювати в будь-яких умовах. Освітлення сонця та вологість повітря дуже важливі. Інші рослини добре підійдуть у ванній кімнаті, а інші – у сонячній вітальні. Тому перед тим, як вибрати свою рослину, обов’язково дізнайтеся її потреби. Також подумайте, чи ви віддаєте перевагу квітучим рослинам у горщиках чи тим, які постійно зелені.

Великі кімнатні квіти для дому – фікус Бенджаміна


Фікус Бенджаміна в природі зустрічається в Південній і Південно-Східній Азії та Австралії. Це одне з найпопулярніших кімнатних рослин у горщиках, яке характеризується довгими загостреними листками. Сорти цього виду відрізняються, наприклад, забарвленням листя і стовбура. Листя можуть бути повністю зеленими або прикрашеними світлими плямами. Вони також можуть дещо відрізнятися за формою та розміром. Стовбур зазвичай прямий і одинарний, але ви також можете придбати плетені версії різних форм. Фікус Бенджаміна любить добре освітлені місця, але не варто виставляти на нього прямі сонячні промені. Ви також повинні переконатися, що ґрунт рослини весь час залишається вологим. Фікус Бенджаміна також охоче сприймає добрива для зелених рослин і дощування.

Цікаво  Калли квіти кімнатні догляд
квіти

Великі горщикові квіти – фікус ліролистний і фікус пружний

Фікус лілийник – рослина, що походить із Західної Африки. Його характерною рисою є великі, зелені та блискуче листя. Їх довжина може досягати 30 см, а форма нагадує ліру. Хоча фікус цвіте і плодоносить в природних умовах, як кімнатна рослина він такої можливості позбавлений. Найкраще почувається на сонячному місці та у постійно вологому ґрунті. Однак занадто інтенсивно поливати цю рослину не варто. Краще робити це частіше, але в менших кількостях. У період з весни по осінь його варто удобрювати препаратами для декоративних рослин. Взимку догляд за ним не дуже вимогливий, і кількість води слід значно скоротити. Як правило, фікус має один стебло і росте вгору. Завдяки обрізанню з часом його можна перетворити на велике дерево з густо розташованими великими листками.

Великі кімнатні квіти для дому

Фікус еластичний родом з Індійського півострова, Малайзії та Індокитаю. Як і фікус ліролистий, він характеризується великими блискучими листками. Хоча в природі він досягає розміру великого дерева, як рослина в горщику його висота становить близько 150 см. Найкраще фікус еластика росте в приміщеннях, де температура повітря становить 18-24 градуси тепла. Любить високу вологість повітря і часте дощування. Поливати потрібно, коли ґрунт у верхній частині горщика починає підсихати. Варто поставити його в добре освітлене місце і не забувати збирати пил, що накопичується на його листках.

квіти

Великі горщикові квіти – пальма в горщику

У світі існує понад 2500 видів пальм. У природі вони зустрічаються в між тропічній зоні, але ми також можемо насолоджуватися їх присутністю в наших домівках. Невід’ємною особливістю пальм є велике зелене листя. Зазвичай вони з’являються у формі шлейфа на верхівці рослини. Щоб пальма добре розвивалася в домашніх умовах, їй необхідно створити відповідні умови. Вони можуть відрізнятися залежно від виду пальми, але у випадку кожного з них слід бути обережним щодо занадто низьких температур. Пальми люблять тепло, достатню кількість сонячного світла та не надто багато води. Перед кожним поливом варто перевіряти вологість ґрунту й оцінювати, чи дійсно вона потрібна рослині. Також пам’ятайте, що не кожен вид пальм підходить для дому з домашніми тваринами, тому уважно вивчіть кожен вид, перш ніж вибрати свою рослину.

Цікаво  Кімнатні вазони які люблять тінь
Великі кімнатні квіти для дому

Великі кімнатні квіти для дому – арека жовтувата

Жовта арека – це горшкова квітка, яка походить з Мадагаскару. Арека – природний очищувач і зволожувач повітря. Характеризується довгими й вузькими листками, які створюють привабливий шлейф. Добре підійде в інтер’єрах різних стилів, найчастіше його можна зустріти у вітальні та спальні. У домашніх умовах зазвичай досягає близько 150 см у висоту. Найкраще арека жовтувата почувається в приміщеннях з розсіяним світлом. Його водопроникний ґрунт слід поливати достатньо часто, щоб він постійно залишався вологим. Також варто часто обприскувати світло-зелене листя рослини. Кожні кілька тижнів бажано вносити спеціальне добриво для пальми, яке зміцнить ареку та забезпечить її правильний розвиток. Ця рослина впишеться навіть в невеликий інтер’єр.

квіти

Великі горщикові квіти – монстера піта

Монстери – одні з найпопулярніших і привабливих кімнатних рослин. Монстера піта родом з мексиканських тропічних лісів, а її характерною рисою є величезне листя незвичайної форми, на яких з’являються отвори. Отвори виникають тому, що в природних умовах рослина так забезпечує собі кращий доступ світла. Молоде листя монстери світло-зелене, але з часом стає значно темніше. Дорослі екземпляри можуть цвісти й давати їстівні плоди, які за смаком чимось нагадують ананас. Однак вдома це трапляється не дуже часто. Монстера лакуна росте досить швидко і може досягати до трьох метрів у висоту. Він чудово працюватиме у просторих приміщеннях, надаючи їм неповторний характер. Його найбільшими перевагами є простий догляд. Поливати потрібно, коли земля в горщику підсохне. Варто досить часто обприскувати листя м’якою водою і забезпечувати їм напівзатінене положення. Приблизно кожні два тижні протягом вегетаційного періоду монстера із задоволенням сприймає добрива для зелених рослин.

Великі кімнатні квіти для дому

Великі горщикові квіти – хамедора елегантна

Відмінний варіант для тих, кому комфортно і не хочуть або не можуть приділяти багато уваги догляду за рослиною – хамедора витончена. Походить з тропічних лісів Мексики та Гватемали. Її також називають кораловою пальмою, тому що вона може цвісти, а її квітки дрібні та мають кулясту коралоподібну форму. Спочатку його форма нагадує чагарник, але з часом він стає вищим, і його нижні пагони вже не мають листя. Вони трохи схожі на листя ареки жовтуватої. Вони довгі, тонкі й світло-зелені. У кімнатних умовах рослина досягає висоти до 150 см. Найкраще себе почуває при кімнатній температурі, в півтіні. Його субстрат повинен бути злегка вологим, а листя час від часу обприскувати. Коли він перебуває на сухому повітрі, підвищується ймовірність появи на його листі маленьких червоних павучків – павутинних кліщів. Завдяки низькій вимогливості елегантна хамедора добре підійде для багатьох приміщень, а її елегантний зовнішній вигляд додасть інтер’єру неповторний характер.

Цікаво  Вазони хижаки
квіти

Великі кімнатні квіти для дому – бананове дерево

Бананове дерево походить з Азії й в основному асоціюється з солодкими жовтими фруктами. Його часто можна зустріти у квартирах як декоративну горшкову рослину, яка іноді також дає їстівні плоди. Бананові дерева дуже добре почуваються при кімнатній температурі, але низькі температури призводять до зупинки їхнього росту. Найпопулярніші сорти домашніх бананових дерев можуть досягати до двох метрів у висоту, тому вони відмінно впишуться в декор великих кімнат. Їм слід забезпечити сонячне місце, тому що вони можуть впоратися навіть з прямими сонячними променями. Приблизно два рази на тиждень їх ґрунт варто ретельно поливати. Вони також вітатимуть м’яке обприскування та витирання пилу, що осів на листках. Час від часу варто використовувати підтримуюче добриво. Також важливо, щоб бананове дерево росло у великому горщику, тому що його коріння може бути досить великим.

Великі кімнатні квіти для дому

Тепер ви знаєте найпопулярніші види великих горшкових квітів, які впишуться в різні інтер’єри. Вибираючи рослину, обов’язково враховуйте вимоги до догляду та умови, в яких воно себе почуває найкраще. Великі горшкові квіти – не тільки чудова прикраса, а й обов’язок. Які кімнатні квіти вам подобаються найбільше? Пишіть в коментарях!

Дивіться також: Кімнатні рослини безпечні для тварин

Прокрутити вгору