Головна сторінка » Види кімнатних квітів – найпопулярніші сорти у вашому домі!
Види кімнатних квітів

Види кімнатних квітів – найпопулярніші сорти у вашому домі!

Види кімнатних квітів – найпопулярніші сорти у вашому домі! Кімнатні квіти є одним з елементів декору в більшості будинків. Вони впливають на естетику інтер’єру і покращують самопочуття домочадців. Кімнатні рослини можуть походити з різних кліматичних зон, тому важко визначити чіткі правила їх вирощування. Знаючи потреби конкретного виду, можна забезпечити йому довге життя.

Купуючи квіти для будинку або квартири, ви можете помітити безліч різноманітних видів. Іноді важко зорієнтуватися в них і вибрати ті, які створять оптимальні умови для подальшого розвитку. Ще одна проблема – наявність місця. У просторих вітальнях часто зустрічаються високі рослини, а в затишних квартирах зазвичай менші.

Чому варто вибирати горшкові рослини?

Ніхто не стане заперечувати, що кімнатні квіти мають свій шарм. Їх естетичні цінності цінуються з покоління в покоління. Змінюється стиль інтер’єрів, тип меблів і вид аксесуарів, але одним з незмінних елементів декору є квіти. Але це ще не все. Незалежно від їх розміру або типу, рослини завжди здійснюють фотосинтез. Вони використовують надлишок вуглекислого газу і виробляють кисень. Завдяки цьому в приміщеннях більше кисню, необхідного для життя. Це можна спостерігати в інтер’єрах, де багато рослин. У них одразу легше дихається.

Кімнатні квіти також варто оцінити людям, які мають проблеми з сухістю повітря. Якщо вологість надто низька, рослини підвищують її й виробляють більше водяної пари, ніж зазвичай. Крім того, вони мають здатність поглинати шкідливі хімічні речовини. Килими, пластмаси, клеї та фарби виділяють аміак, бензол (канцерогенну речовину, що додається до клеїв і лаків) і толуол (додають до засобів для чищення), і квіти можуть їх поглинати.

квіти

Види кімнатних квітів

З такою кількістю позитивних властивостей у будинках із багатьма рослинами люди почуваються краще. Поліпшується їх самопочуття, підвищується вологість, поглинаються шкідливі речовини й збільшується кількість кисню. Кімнатні квіти надають розслаблюючу дію на домочадців.

Найпопулярніші кімнатні квіти

Комусь може здатися, що найпопулярніші домашні квіти занадто звичайні й нудні. Однак правда в тому, що їх частий вибір залежить не від моди, а від естетики. Люди, які мають невеликий або зовсім не мають досвіду у вирощуванні кімнатних рослин, можуть мати проблеми зі збереженням здоров’я рідкісного виду. Не знаючи його потреб, важко забезпечити йому оптимальні умови.

Водночас вибираючи популярні види, ви можете скористатися порадами людей, які мають досвід. Це полегшує придбання відповідного ґрунту або поживних речовин. Ось чому протягом багатьох років у багатьох українців домінували:

 • монстри
 • папороті
 • пальмові дерева
 • кактуси
 • алое
 • фікуси
 • орхідеї
 • драцена
 • крилоподібні
 • дерева щастя

Види кімнатних квітів – монстера

Монстера проста у вирощуванні й при цьому дуже цікаво виглядає. Завдяки цьому він досі популярний. У природі зустрічається в тропічних лісах Південної та Центральної Америки. Любить розсіяне світло і не переносить занадто сильного сонячного світла, яке викликає опіки листя. З цієї причини він не підходить для балкона. Його дуже легко вирощувати. Поливати її потрібно лише час від часу, коли ґрунт підсохне. Води, природно, мало, тому вдома не переливаємо. При цьому регулярно обприскуємо його листя.

Монстера має характерний вигляд, який важко не помітити. Має темно-зелене шкірясте листя серцеподібної форми з поглибленнями. Цікаво, що молоде листя світло-зелене і цілі. Тільки чим старше вони стають, тим сильніше змінюється їх колір і розрізи стають більшими. Це не тільки красивий, але і корисний кімнатна квітка. Він очищає повітря від шкідливих хімічних речовин, тому варто мати його у своєму домі.

Папороть

Папороті – це квіти, які багато хто пам’ятає з дому своїх мам чи бабусь. Однак їх популярність не слабшає. І сьогодні вони зустрічаються в багатьох приміщеннях. Вони добре фільтрують повітря і підвищують вологість, тому підходять для приміщень, де перебуває багато людей. Вони також корисні в спальнях, де вони забезпечують кращу якість повітря.

Цікаво  Лілія кімнатна догляд

Існує багато різновидів папоротей, але найпопулярніші з них зустрічаються в природі в Північній і Південній Америці. В першу чергу вони зустрічаються в тропічних лісах. У домашніх умовах вони мають інтенсивний зелений колір, мають компактну структуру і можуть досягати 1,5 метра у висоту. Вони люблять ніжне, розсіяне світло. Якщо вони піддаються впливу сонця, вони можуть отримати сонячні опіки. Вони також не люблять протягів і занадто високих температур, тому їх не слід розміщувати в проходах або біля радіаторів опалення або відкритих вікон.

Влітку папороть потрібно поливати 2-3 рази на тиждень, взимку лише один раз. Грунт у них повинна бути вологою, але не мокрою. Це рослини, які не найпростіше виростити, але вони дуже корисні. З цієї причини вони все ще домінують у багатьох будинках.

фото

Пальмові дерева

Пальми вибагливі рослини й рідко цвітуть при домашньому вирощуванні. Створити для них належні умови непросто, але при належних знаннях і догляді це можливо. Пальми можуть виростати до великих розмірів і тому є дуже привабливою прикрасою інтер’єру. Існує кілька видів пальм, які найчастіше з’являються в будинках.

Пальма жовтувата арека походить з Мадагаскару і має світло-зелене перисте листя. До цього ж виду відноситься також пальма Areca catechu, яка в природних умовах росте на Філіппінах. У домашніх умовах рослини можуть досягати до 1,5 метрів у висоту. Щоб насолоджуватися їх розвитком, потрібно забезпечити належне зволоження і доступ повітря. Вода в горщику повинна бути вологою, як якби рослину переполили. Пальмам потрібно багато вологи, інакше їх листя починає сохнути.

Ще один вид пальм – це пальма, яка походить із США. Це кущистий вид, який може досягати до 2 метрів у висоту. Їй потрібне світле місце з розсіяним світлом. Він не любить надмірної вологи, тому його слід поміщати в перегнійний і водопроникний ґрунт. Рослину потрібно регулярно поливати.

Серед пальм зустрічається також коралова пальма, яка в природі зустрічається в Мексиці та Гватемалі. У горщиках росте вбік і може досягати 1,5 метра у висоту. Любить злегка вологий ґрунт, тому крім щадного поливу варто збризкувати листя і поставити поряд з горщиком посудину з водою. І вона віддає перевагу розсіяне світло.

Також варто згадати Кенію, яка походить з архіпелагу поблизу Австралії. Воно довговічне і його відносно легко вирощувати. Йому потрібен спеціальний пальмовий ґрунт і півтінь, тому що інтенсивне світло викликає опіки листя. Вода в горщику не може стояти, тому поливають помірно. Варто обприскувати листя водою з добривами, тоді вони матимуть красивий зелений колір.

Види кімнатних квітів – кактус

Кактуси точно не є ніжними й вибагливими рослинами. Хоча вони не повинні бути поруч з маленькими дітьми, в іншому випадку вони чудово підходять для дому. Серед них можна зустріти різні види, в тому числі й квітучі кімнатні квіти. Вони невибагливі й про них можна надовго забути, а вони все одно впораються. Однак є одна умова – їм необхідне інтенсивне освітлення.

Розміщувати кактуси можна на добре освітлених сонцем підвіконнях, а влітку на балконах. Це ті рослини, які підходять людям, які забувають про регулярний полив. Поливати кактуси потрібно рідко. Коли верхній шар ґрунту підсохне, можна додати невелику кількість. Однозначно краще наливати менше, ніж переливати. Єдина необхідна умова для вирощування – світло. Без достатнього сонячного світла кактуси жовтіють і деформуються.

Алое

Алое – рослина для зайнятих і забудькуватих людей. Це невибагливі кімнатні квіти. Вид алое вера використовується не тільки як декор, але і як матеріал для створення косметики та харчових продуктів. У природі зустрічається в районі Середземного моря, Карибського басейну і Мексики. Він дуже стійкий. Він зберігає воду та інші поживні речовини, щоб пережити можливі періоди посухи.

Цікаво  Лілія в горщику – догляд, сорти, вимоги, тип ґрунту

Алое любить сонячні місця. Влітку можна поставити на балкон. Якщо помістити його в темне місце, він може почати розтягуватися або тьмяніти. Поливати потрібно раз на два тижні. Неважливо, що ґрунт швидше висихає. Перезволожене алое починає швидко гнити.

Фікус

Фікуси, також відомі як фігові дерева, є кімнатними рослинами, які найкраще ростуть у просторих інтер’єрах. У них тонкі гілки й овальні невеликі листочки. У природі вони ростуть на Близькому Сході, тому в домашніх умовах воліють умови з розсіяним світлом. Зазвичай вони не люблять сильного сонячного світла, хоча фікуси зі строкатим листям воліють більш освітлені місця.

Фікуси – кімнатні квіти, які категорично не люблять балкони. Щоб правильно розвиватися, їм потрібна висока вологість. Тому під час догляду не забувайте часто обприскувати листя водою і протирати їх серветкою.

Види кімнатних квітів – орхідея

Орхідеї – домашні квіти, які мають свої вимоги. Їх багато різновидів, але всі вони люблять розсіяне світло і більш затінені місця. Щоб вони розвивалися і прикрашали ваш будинок квітами, їх потрібно регулярно поливати й удобрювати. Зазвичай вони не проходять через помітний період спокою, що дуже допомагає багатьом власникам.

При вирощуванні використовуйте керамічні горщики, які сприяють висиханню ґрунту. Між поливами ґрунт для орхідеї повинен просихати. Залежно від того, який це вид і якого розміру він досяг, його потрібно поливати від трьох до кількох днів.

Драцена

Драцени точно не домашні квіти, які люблять темні місця. Вони підходять для інтер’єрів, де тепло і світло. Температура в приміщенні не повинна бути нижче 15-16 градусів Цельсія. Найкраще розміщувати рослину в горщику на постійно освітленому сонцем місці, наприклад, на підлозі біля великих вікон.

Драцена не тільки красива, але і корисна. Це впливає на якість повітря у вашому домі. У домашніх умовах він може досягати до 2 метрів у висоту, тому в першу чергу підходить для просторих інтер’єрів. При цьому він стійкий до сухості, тому поливати його варто лише тоді, коли земля в горщику підсохне. Можна обприскувати листя водою, тоді вони матимуть більш виразне забарвлення.

Спатифіллум

Спатифиллум не переносить протягів, тому його часто розміщують в спальнях або ванних кімнатах. Це не тільки красиво, але й корисно – очищає повітря від шлаків. Він любить вологу, тому його потрібно поливати тричі на тиждень. При правильній температурі й відсутності протягів спатифіллуми цвітуть кімнатними квітами, які прикрашають білими бутонами цілий рік.

Види кімнатних квітів – щасливе дерево

Дерева щастя віддають перевагу просторим і сонячним місцям. Тому влітку їх можна розглядати як кімнатні квіти для балкона. Вони мають м’ясисті стебла і маленькі листочки, в яких накопичують воду. Їм потрібен ґрунт з високою водопроникністю, наприклад, для кактусів. Варто удобрювати її раз на місяць, і вона винагородить вас новими листочками.

Тіньолюбні кімнатні квіти

Тіньолюбні квіти слід розміщувати в погано освітлених приміщеннях. У природі такі рослини зазвичай зустрічаються на лісовій підстилці, де вони мають обмежений доступ сонячного світла. Удома зазвичай кажуть, що це не тіньолюбні кімнатні квіти, а тіньовитривалі. Вони просто більш терпимі, ніж інші види. Вони підходять для темних спалень або ванних кімнат, де немає вікон або вони зазвичай закриті.

До таких квітів відносяться:

 • Филодендрон – добре переносить життя в темних приміщеннях, але тоді росте повільніше.
 • Спатифиллум – в природі росте в підліску тропічних лісів, тому цілком може впоратися і з більш темними інтер’єрами будинку.
 • Папороті – це зелені кімнатні квіти, яким потрібна висока вологість, але помірне сонячне світло. Їм цілком достатньо північних підвіконь.
Цікаво  Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти, які люблять сонце

Деякі модні кімнатні квіти особливо люблять сонце, тому вони більше підходять для квартир з великими південними вікнами або офісів, куди постійно потрапляють промені. Розмістити їх можна на підвіконні або біля вікна. Які рослини варто вибрати?

 • Кактуси – вони люблять сонце і дуже стійкі до посухи. Удобрювати або обрізати їх не потрібно, пересаджувати раз на рік.
 • Алое – ще одна зелена кімнатна квітка, яка любить сонце. Ви можете з успіхом розмістити їх на підвіконні, а влітку на балконі.
 • Оливки європейські – вони все частіше з’являються в домашніх горщиках. Вони довгожителі (можуть жити до 1000 років!) і мають низькі вимоги. Вони добре переносять посуху і рідко потребують удобрення. Вони точно люблять сонячні місця.
квіти

Види кімнатних квітів

Великі кімнатні квіти для дому

Все більшої популярності набувають великі кімнатні квіти. Їх скупчення справляє враження природного ботанічного саду, який обирають мешканці багатоквартирних будинків і квартир. Вони є інтригуючою прикрасою та піклуються про якість повітря всередині. Ви можете виставити їх у вітальні або коридорі, де вони стануть оригінальною прикрасою.

Кімнатні квіти для дому можуть досягати 3 метрів у висоту. При правильному догляді вони розростаються і поступово заповнюють простір, тому розміщувати їх слід в першу чергу в просторих кімнатах. Яку велику квітку для вітальні варто купити?

 • Фікус – його легко вирощувати, він не має особливих вимог і навіть може досягти 3 метрів у висоту за відносно короткий час.
 • Пальми – високі й розлогі рослини, які не переносять температур нижче 10-12 градусів. Вони чудово виглядають в теплих і добре освітлених сонцем інтер’єрах, де створюють своєрідний, екзотичний декор.
 • Монстера – монстери швидко ростуть, тому їм потрібні стійкі опори. При правильному вирощуванні вони можуть вирости до 3-5 метрів у висоту.

Догляд за кімнатними квітами

Кожен вид має свої специфічні потреби, які необхідно знати. Деякі рослини не пред’являють особливих вимог і стійкі до складних умов, інші дуже ніжні, і навіть найменший протяг стає для них проблемою. Тому кімнатні квіти для свого дому потрібно підбирати ретельно. Крім естетичних цінностей, які є головною увагою, також варто перевірити потреби квітів.

Найкрасивіші кімнатні квіти знаходяться в дбайливому догляді своїх господарів. Однак хороша новина полягає в тому, що навіть маючи невеликі знання, ви можете створити цілу колекцію рослин. Перед покупкою перевірте, які умови у вас вдома і чи відповідають вони потребам рослин, які вас цікавлять. Спробувати їх створити завжди варто, адже природна рослинність – це не тільки красиво, але й корисно. Це кращий варіант, ніж штучні квіти в горщиках.

Які кімнатні квіти найкраще підійдуть для дому?

Щоб дізнатися, які квіти найкраще підійдуть для вашого дому, потрібно відповісти на кілька питань:

 • Яка зазвичай температура в кімнаті?
 • А як щодо сонячного світла? Чи є в моєму домі темніші ділянки або місця, де більше сонячного світла?
 • У вашому домі висока вологість?
 • Скільки у вас місця?

Відповіді на них будуть важливою підказкою. Важко вибрати розлогі пальми, коли у квартирі всього один підвіконня. Так само, якщо ви любите сонце і вікна виходять на південь, але вас цікавить тільки драцена. Це рішення може не працювати.

Зелені домашні квіти красиві, але можуть бути й вимогливими. Шкода мучити рослина, якщо ви не можете забезпечити йому оптимальні умови. Тому спочатку дізнайтеся, які вимоги пред’являє дана квітка. Кімнатні квітучі рослини можуть бути чутливими. Тоді дайте відповіді на поставлені вище питання і тоді ви будете знати, які види можна сміливо купувати, а які вам не підійдуть.

Дивіться також: Квіти на кухні – обираємо найкращі 10 горшкових квітів

Прокрутка до верху