Головна сторінка » Підкормка кімнатних рослин – коли та як це робити
Підкормка кімнатних рослин

Підкормка кімнатних рослин – коли та як це робити

Підкормка кімнатних рослин – коли та як це робити. Поживні речовини в ґрунті в горщиках є, але квіти їх швидко використовують. Тому їх потрібно регулярно підкормлювати.

На питання, коли підкормлювати кімнатні квіти, ми зазвичай відповідаємо навесні. Всі ті види квітів, які після зими починають пускати нове листя та пагони, насправді потребують підживлення навесні. Найчастіше це роблять перший раз після періоду спокою в кінці лютого або на початку березня. Але більшість рослин у горщиках також потрібно підгодовувати кожні 2-3 тижні, якщо ми використовуємо добрива короткої дії. Тому що можна використовувати й добриво тривалої дії, наприклад, у вигляді паличок, і тоді його вистачить на всю весну, а іноді й до осені. Інгредієнти, що містяться в ньому, будуть вивільнятися повільно і систематично.

Як горшкові квіти сигналізують про брак добрив

Якщо ви спостерігаєте будь-який із наведених нижче симптомів, це точно означає, що ваші рослини потребують підгодівлі.

  • Вони перестають рости
  • Квітучі види не цвітуть або цвітуть погано
  • Нове листя набагато менше тих, які раніше випустила рослина
  • Листя блідне, починає жовтіти
  • Нижнє листя починає опадати
Цікаво  Домашні вазони пальми - як виростити пальми у квартирі?
фото

Підкормка кімнатних рослин

Коли рослина знаходиться в поганому стані

У такій ситуації потрібно внести добрива, як тільки ви помітите, що воно погано себе почуває. Але неважливо, що це за добриво, тому що препарат тривалої дії, який повільно руйнується, в цій ситуації навряд чи допоможе. Кращим рішенням, якщо квітка знаходиться в поганому стані, є рідке мінеральне добриво, розведене водою згідно з рекомендаціями виробника. Однак не перестарайтеся з кількістю добрив. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій на упаковці, тому що якщо зробити розчин занадто міцним, він може «спалити» квітка, а не підживити його. Потім використовуйте однакові порції добрива кожні 2-3 тижні.

Коли кімнатні квіти ростуть нормально

Нехай вас не обманює той факт, що рослини зараз виглядають гарними та здоровими. Систематично підгодовуйте квіти обраним добривом. Якщо ви вибрали добриво швидкої дії (мінеральне або органічне), вносьте кожні 2-3 тижні до кінця літа. Якщо воно тривалої дії, додайте ще порцію відповідно до рекомендацій виробника. Деякі добрива пролонгованої дії вистачить на 3 місяці, інші на 6 або навіть 9 місяців.

Цікаво  Кампанула догляд та вирощування

Також виберіть відповідну порцію залежно від розміру горщика та кількості ґрунту в ньому. Виробник надає відповідну інструкцію на упаковці. Добриво також потрібно підбирати відповідно до виду квітів. Для зелених рослин – якщо це зелені види, або для квіткових рослин – якщо вони квітучі. Існують ще більш спеціальні добрива, наприклад, для папоротей, кактусів, орхідей, гортензій тощо. Вони адаптовані до харчових потреб цих квітів.

Підживлення восени й взимку

Раніше вважалося, що восени й взимку кімнатні квіти взагалі не можна удобрювати, оскільки вони піддаються т.зв. період спокою або зимового сну. Зараз садівники думають інакше. У теплих квартирах період спокою горшкових рослин – фікція. Це можливо, лише якщо їх перемістити в прохолодне приміщення. Тому, оскільки взимку вегетаційний період не закінчується, рослини, що стоять в теплій квартирі, теж потрібно удобрювати восени й взимку, але менш інтенсивно. Підходять добрива, розчинені у воді (менша доза) і добрива тривалої дії. Також доступні спеціальні, більш слабкі осінні та зимові добрива.

Цікаво  Традесканція кімнатна рослина
квіти

Підкормка кімнатних рослин

Коли не можна удобрювати кімнатні квіти

Кімнатні квіти не можна удобрювати близько місяця після пересадки. Не тільки тому, що у них свіжий, родючий ґрунт, а й тому, що вони краще приживаються без добрив. Під час пересадки частина коренів пошкоджується. Після закінчення цього терміну спочатку варто внести органічні добрива. Тільки після цього можна підгодувати рослини мінеральними добривами.
Цикламен, наприклад, не удобрюють, тому що листя і квіти засохли, і залишилася тільки бульба, яка перебуває в період спокою. Лише коли його знову почнуть поливати й відросте листя, починаємо підгодовувати його добривами.

Дивіться також: Види кімнатних квітів – найпопулярніші сорти у вашому домі!

Прокрутка до верху