Головна сторінка » Чорнобривці – догляд в саду
Чорнобривці - догляд

Чорнобривці – догляд в саду

Чорнобривці – догляд в саду. Властивості чорнобривців роблять їх дуже корисними для вирощування квітами. Календула використовується в рослинній промисловості, оскільки вона допомагає лікувати запалення. Чому ще варто вирощувати? Як доглядати за чорнобривцями?

Чорнобривці – рослина з невисокими вимогами до ґрунту. Навіть садівники-любителі можуть його легко виростити.

Характеристика чорнобривців

Чорнобривці – це однорічна рослина з сімейства складноцвітих, яка походить із Середземномор’я. У Європі як декоративна рослина культивується з середини 12 століття. Його також називають цвяхом або місячним і складається з жорсткого, сильно розгалуженого стебла з характерними залозистими волосками, які надають йому липкості. У висоту рослина зазвичай досягає 50 см. Листя досить щільно ростуть навколо стебла, мають короткі черешки й нагадують форму лопатки. Нижні листки лопатчасті, а верхні ланцетні. Суцвіття утворюють кошики з жовтими або оранжевими квітками. Цвіте чорнобривці з червня по вересень, і навіть до перших заморозків. Плід — жовтувато-бура сім’янка, серповидна, по краю шипавата. Підземну частину становить сильно розгалужений стрижневий корінь. Цікавий факт, що його квітки закриваються при зміні температури, наприклад, після заходу сонця.

Цікаво  Проліски догляд і вирощування
Чорнобривці - догляд

Застосування і властивості нагідок

Квіти чорнобривців виділяють приємний, але не дуже інтенсивний аромат, який приваблює бджіл та інших комах-запилювачів. Цілющі властивості нагідок роблять їх їстівні квіти широко використовуються в фітотерапії, нетрадиційній медицині та косметиці.

Споживання його квітів рекомендується завдяки флавоноїдам, які вони містять, які, як і антиоксиданти, захищають організм людини від впливу вільних радикалів і токсичних речовин. Крім того, чорнобривці є багатим джерелом вітаміну С і магнію.

З квітів також виробляють ефірні олії з приємним ароматом. У фітотерапії вони використовуються в основному через їх протизапальні та протигрибкові властивості. З календули можна готувати настої, тоніки, настоянки або мазі. При нанесенні у вигляді мазі на рани рослина прискорює їх загоєння і знімає запалення. Чай з календули може позитивно впливати на травну систему.

квіти

Чорнобривці – догляд в саду

Чорнобривці – рослина, що асоціюється з дачними садами, яке ідеально підходить для клумб. Його також можна вирощувати в горщиках на добре освітлених сонцем балконах або терасах. Добре росте і красиво цвіте на сонячних і напівзатінених місцях. Календула не вимагає високих вимог до ґрунту – її вирощування має бути успішним навіть на піщаному ґрунті, але варто забезпечити їй родючий і водопроникний ґрунт. Вам не потрібно надто турбуватися про pH ґрунту, оскільки він росте як на кислих, так і на лужних ґрунтах.

Цікаво  Обрізка дерев навесні - що, як і коли обрізати

Насіння чорнобривців можна висівати прямо в ґрунт з початку квітня до середини червня. Ділянку слід підготувати заздалегідь, ретельно прополоти, скопати лопатою і розпушити граблями. Насіння слід висівати рядами через кожні 40 см. Сходи з’являються через 10-14 днів. Розсаду слід припинити. Чорнобривці – однорічна рослина, але при посадці на клумбу вона самозасівається, тому через кілька років ви можете бути здивовані кількістю квітів на тому чи іншому місці. При створенні плантації трав оптимальний строк посіву – рання весна. Тоді рослини досягають найбільшої врожайності. Якщо ми хочемо мати плантацію 0,1-0,2 га, то потрібно висіяти 0,5-1 кг насіння чорнобривців.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.

Основна процедура догляду за клумбою, на якій цвітуть чорнобривці, – прополювання. Рослина не любить як підживлення, так і надмірний полив. Насправді підгодовувати його зовсім не потрібно, оскільки добриво значно зміцнює зелені частини рослини й знижує рясне цвітіння. Календула добре переносить періодичну сухість. Поливати потрібно помірно, в жарку погоду трохи частіше.

Чорнобривці - догляд

Чорнобривці – догляд в саду

Потрібно захистити цю квітку від шкідників. Слимаки дуже люблять чорнобривці, тому варто використовувати різні способи боротьби з ними, наприклад, розсипати по клумбі спеціальні гранули для боротьби з равликами. Також рослині загрожує борошниста роса — грибкове захворювання, яке проявляється білим нальотом на листках. З нею борються, використовуючи протигрибкові засоби захисту, які можна придбати в садівничих магазинах.

Дивіться також: Хоста – догляд в саду. Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добрив

Прокрутка до верху