Головна сторінка » Хоста – догляд в саду. Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добрив
Хоста - догляд

Хоста – догляд в саду. Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добрив

Хоста – догляд в саду. Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добривЛюди зазвичай діляться на тих, хто не любить хости, тому що вони асоціюються з надгробними рослинами, недостатньою декоративністю або важким вирощуванням, і тих, хто цінує хости в тому числі. за різноманітність сортів і гарне цвітіння. Як виростити хосту в саду? Який найкращий ґрунт для хост і чи потребують вони внесення добрив? Прочитайте наш посібник.


Як виростити хосту в саду? Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добрив. Біля чого посадити хосту?
Хости невибагливі рослини. Якщо правильно за ними доглядати, вони будуть рости чудово.

Хоста, hostas – сорти

Неймовірна різноманітність сортів фанкії – насолода для любителів цього жанру. Рід Хоста включає близько 40 ботанічних видів і понад 1000 сортів. Хости різняться за розміром: від мініатюрних сортів, які добре почуваються в ущелинах скель, тінистих куточках саду та в контейнерах, до гігантських екземплярів, таких як Hosta sieboldiana, одного з яких достатньо, щоб покрити понад 1,5 квадратного метра. площа клумб. Окремі види й сорти відрізняються також формою і кольором листя. Є сорти з білими й синьо-блакитними листям (жовто-зелені та темно-зелені, строкаті й смугасті).

Деякі види й сорти хост, крім привабливого листя, мають ще й гарні квіти. Період цвітіння – літо й осінь (липень-вересень). До цікавих, красиво квітучих хоз належать: Blue Cadet, ‘Carrie Ann’, ‘Gold Regal’, ‘Golden Tiara’, ‘Halycyon’, ‘Love Pat’, ‘Pacific Blue Edger’ і Hosta ventricosa, Hosta venusta, Hosta plantaginea’ Грандіфлора’.

Цікаво  Дерево акації - вимоги, догляд і сорти

Як виростити хосту?

Правильне розташування – запорука успіху у вирощуванні хости. Хоста невибаглива, дуже витривала і довговічна. Однак у деяких людей можуть виникнути проблеми з їх вирощуванням. Щоб хоста пишно росла, не доставляла проблем і не вимагала догляду, необхідно дотримуватися кількох простих правил.

Посадка

Хоста відносно повільно приживається. Вкорінюються вони тільки через 4-5 сезонів.Щоб прискорити цей процес, перед посадкою варто додати в ґрунт велику кількість крупнозернистого піску і садового компосту.

Позиція

Ми вирощуємо їх у тіні або півтіні, але вони також добре почуваються на сонячних місцях, якщо ґрунт достатньо вологий. Якщо ми хочемо зберегти двоколірне листя, краще не висаджувати сорти зі строкатим і візерунчастим листям у дуже глибокій тіні. Інакше листя просто позеленіють.

квіти

Хоста – догляд

Земля

Грунт повинен бути досить вологим, родючим і щільним. Слідкуйте, щоб ґрунт був нейтральним або слабокислим (тоді листя буде красиво й інтенсивно забарвлюватися). Добре, якщо вона буде глибоко окультурена.

Цікаво  Назви садових квітів - які найлегше вирощувати

Полив

У посушливі періоди не забувайте регулярно і інтенсивно поливати, сорти з синьо-блакитним листям найбільш стійкі до посухи. Мульчування сприяє збереженню вологи в ґрунті й перешкоджає росту бур’янів.

Запліднення

Неудобрені хости ростуть повільніше, їх листя менш забарвлені та менші. Фанкі люблять органічні добрива, але пам’ятайте, що щойно висаджені рослини чутливі до надмірних добрив, які можуть призвести до їх загибелі. Бо хоста віддає перевагу кислий ґрунт, найкраще використовувати препарати для хвойних (кислотолюбні рослини) або рододендронів і гортензій. Також можна використовувати сульфат амонію.

Щоб листя хости красиво розпускалися, варто підкислити ґрунт. Одним із методів є підкислення ґрунту оцтом. Просто розведіть оцет водою у співвідношенні 1:8, а потім внесіть розчин безпосередньо в ґрунт. Робити це варто мінімум за 2 тижні до посадки хост.

Ще один простий і безпечний спосіб зробити листя фуксії яскравими – полити їх водою з лимонною кислотою. Також можна використовувати щавлеву кислоту. Як зробити домашню суміш? Просто розведіть 1,5-2 столові ложки лимонної кислоти в 10 літрах води й полийте функію. Робити це потрібно лише раз на місяць.

Множення

Хосту можна легко розмножити, це робиться навесні шляхом поділу кореня. Просто викопайте його і розділіть на більш дрібні саджанці.

Цікаво  Кульбаба – властивості, застосування, вирощування

Обрізка

Особливості не вимагають спеціального вирізання. Добре зрізати зів’ялі суцвіття або видалити мертве листя. Їх можна використовувати як добриво для інших рослин в саду, є одна умова – вони повинні бути здоровими.

Хоста - догляд

Хоста – догляд – хвороби та шкідники

Функсія – рослина досить стійка до хвороб і шкідників, що не означає, що вона вільна від них. Найбільший кошмар для хост – равлики й равлики. Це найбільші вороги хост, які за кілька днів можуть проїдати величезні отвори в листовій пластинці.

Одним із небагатьох захворювань, які атакують HVX-господарів, є вірус хоста X. Цей вірус викликає смуги, зміну кольору, ямки та плями на листі. Єдиний вихід – видалити заражену рослину.

Що посадити поруч з хостами?

У компанії з хостами цікаво виглядатимуть такі багаторічники, як котяча м’ята, журавлики, язички, бузок, герань, родгерсії каштанові. На більш сонячних місцях функії створять гарні композиції з декоративними травами. Фанки підкреслять чарівність і приховають від погляду менш привабливі нижні частини азалій і рододендронів.

Дивіться також: Целозія срібляста, гребінчаста і периста. Росте в саду

Прокрутка до верху