Головна сторінка » Тюльпани в саду – як доглядати за тюльпанами
Тюльпани в саду

Тюльпани в саду – як доглядати за тюльпанами

Тюльпани в саду – як доглядати за тюльпанами. Тюльпани – найпопулярніші цибулинні рослини, які цвітуть навесні – їх дуже охоче висаджують у садах. Радимо, як доглядати за тюльпанами, висадженими в саду.

Тюльпани – одні з найбільш часто висаджуваних весняно квітучих рослин у садах. Квіти тюльпанів прикрашають весняний сад. На вибір представлена ​​величезна кількість сортів тюльпанів, які відрізняються забарвленням і формою квіток, терміном цвітіння і висотою. Тюльпани невибагливі рослини, але вимагають правильного догляду.

Тюльпани – як доглядати за тюльпанами в саду

Найважливішою процедурою догляду, яку необхідно проводити щороку, є видалення відцвілих квіток тюльпанів, тобто т.зв. вуздечка. Це дозволить рослинам утворювати більше додаткових цибулин. Листя видаляти не варто – їх залишають на рослині, поки вони не засохнуть. Поливати тюльпани потрібно до тих пір, поки листя не почне засихати.Після того, як все листя засохне, цибулини тюльпанів потрібно викопати, просушити, очистити від залишків землі й зберігати в сухому, провітрюваному і затіненому місці до посадки, тобто до осені. . Найкраще викопувати цибулини тюльпанів щороку – якщо ми не викопуємо цибулини, то в наступні роки рослини будуть все рідше цвісти, а цибулини занурюватимуться все глибше і глибше, поки нарешті не загинуть зовсім.

Цікаво  Ранні садові квіти - перевірте, коли зацвітають
квіти

Тюльпани – догляд: де і як садити тюльпани

Найкраще садити тюльпани на сонячному місці, в родючий, вологий, водопроникний і не надто щільний ґрунт з нейтральним pH. Перед посадкою цибулин ґрунт підживлюють повільно діючим мінеральним добривом.

Висаджують цибулини тюльпанів восени: у вересні-жовтні. До настання зими вони встигнуть вкоренитися. Цибулини тюльпанів висаджують на глибину, що дорівнює 2-3 висоті цибулини. Садити цибулини тюльпанів варто в спеціальні пластикові кошики, які захищають цибулини від гризунів і полегшують витягування цибулин із землі при викопуванні.

Цікаво  Обрізка плодових дерев осінню
Тюльпани в саду

Тюльпани – догляд: зимові укриття

Перед зимою грядки з тюльпанами необхідно захистити, укривши їх мульчею, корою, торфом, соломою або мульчею (ялиновими або сосновими гілками) – це захистить ґрунт не тільки від глибоких промерзань, але і від пересихання і бур’янів. Навесні слід прибрати лапник і солому, а навесні й влітку можна залишити тонкий шар кори й торфу. Якщо перед посадкою цибулин тюльпанів ґрунт не удобрювали багатокомпонентними добривами, то удобрювати тюльпани слід відразу після початку росту і після цвітіння.

Цікаво  Підрізка дерев - правильна обрізка дерев

Дивіться також: Квіти хризантеми – посадка, вирощування та догляд

Прокрутка до верху