Головна сторінка » Фікуси (фікусові дерева) – незмінно модні кімнатні рослини
Фікуси (фікусові дерева)

Фікуси (фікусові дерева) – незмінно модні кімнатні рослини

Фікуси (фікусові дерева) – незмінно модні кімнатні рослини. Фікуси, також відомі як фігові дерева, є одними з найбільш поширених кімнатних рослин. Вони швидко ростуть, легко вирощуються і дуже декоративні.

Фікус ліролистий, фікус пружний і фікус Бенджаміна – постійні мешканці наших віталень і підвіконь. З безлічі їх різновидів кожен зможе вибрати той, який буде добре виглядати в його будинку.

Як правильно чистити листя рослини? Домашні способи очищення горщикових рослин

Фікуси в горщику – умови вирощування

Розсіяне світло – чудово почуваються на східному або західному вікні. Вони добре переносять сухе повітря в приміщеннях, що опалюються радіаторами. До температури навколишнього середовища вони невибагливі – люблять, щоб вона була близько 20°C, але взимку вона не може бути нижче 10°C. Чим вище температура, тим частіше поливати рослину. Робити це потрібно м’якою декальцинованою водою (можна кип’яченою), тільки коли земля в горщику підсохне, тобто зазвичай двічі на тиждень влітку і кожні 7-10 днів взимку. Вилийте воду, яка зібралася на підставці. Фікуси люблять обприскування, влітку це можна робити навіть кожен день, взимку час від часу листя потрібно протирати від пилу, щоб рослина вільно дихало. Раз на місяць можна поливати фікус водою, змішаною зі світлим пивом (на склянку води додати 50 мл пива) – у нього будуть здорові та блискуче листя.

Цікаво  Кімнатна рослина лілія - вирощування лілій в горщику
Фікуси (фікусові дерева)

Чого не люблять фікуси

  • Чернетки. Їх необхідно розташувати так, щоб при провітрюванні їх не обдував струмінь холодного повітря.
  • Обертання квіткового горщика. Переносячи його в інше місце, відзначимо, з якого боку на рослину падає світло. Можна буде поставити фікус знову в те саме положення, на протяги або перестановку фікуси іноді реагують скиданням листя. Нема потреби викидати рослину без листя. Потрібно лише трохи підрізати пагони, стежити, щоб земля в горщику була злегка вологою, і залишити його в спокої – скоро з’являться нові листочки.
  • Надлишок вологи. Це може спровокувати появу плям, пожовтіння та опадання листя і, зрештою, загнивання коренів.
  • Сильне сонячне світло. На сонці листя фікуса втрачають блиск і навіть скручуються і жовтіють.
  • Дефіцит світла. На його недолік листя фікуса реагують так само як і на надлишок – жовтіють, а потім опадають.
  • Температура занадто висока. Якщо листя звисають, це означає, що для рослини занадто тепло.
Цікаво  Кімнатна рослина кала
квіти

Фікуси (фікусові дерева) – підживлення фікусів

Висаджувати фікус необхідно в родючий водопроникний ґрунт, що містить багато гумусу і поживних речовин. Найкраща суміш — компостна земля з торфом і крупним піском. На дно горщика необхідно покласти дренаж, щоб повітря надходило до коренів. Фікус потребує регулярної підгодівлі як органічними, так і мінеральними добривами – добре підійдуть препарати для горшкових рослин з декоративним листям. Удобрюють рослини з весни до кінця літа. Підживлення закінчуємо в серпні й відновлюємо лише на рубежі зими та весни, коли фікус піде в ріст. Молоді рослини пересаджуємо щороку, новий горщик повинен бути лише на один розмір більше старого (цифра — це діаметр горщика в сантиметрах). Старі екземпляри ми пересаджуємо кожні кілька років, а щовесни міняємо верхній шар землі в горщику.

Цікаво  Кімнатні рослини азалія

Дивіться також: Юка домашня в горщиках – догляд і вирощування

Прокрутка до верху