Головна сторінка » Гребінець півня прикрасить ваш будинок і сад.
Гребінець півня

Гребінець півня прикрасить ваш будинок і сад.

Гребінець півня прикрасить ваш будинок і сад. Целозія гребінчаста – декоративна рослина з характерними пухнастими й прямостоячими колосоподібними суцвіттями, які зазвичай набувають насиченого кольору – амарантового або фіолетового. Розповідаємо, які вимоги має рослина, коли її пересаджувати й що робити, щоб вона красиво цвіла.

Целозія гребінчаста – основна інформація

Целозія гребінчаста (Celosia argentea cristata), також звана півнячий гребінець або півнячий гребінець, однорічна рослина, що належати до сімейства амарантових. У природі рослина найбільш поширена в Індії. У дикому вигляді досягає до 1 метра у висоту, а при культивуванні в садових або домашніх умовах найчастіше досягає 30 – 50 см у висоту.

Квіти целозії складаються з численних і дрібних квіточок, які утворюють півнячий гребінь – звідси й назва рослини. Його форма зазвичай компактна, а листя зазвичай зелені або фіолетові, мають довгасту форму і загострений кінчик.

Квітки целозії гребінчастої найчастіше бувають фіолетовими й червоними, але зустрічаються також помаранчеві, жовті та кремові.

Цікаво  Багаторічні квіти для саду без викопування

Рослину можна вирощувати в кімнатних умовах і на грядках. Чудово підходить як декоративна кімнатна квітка в домашніх умовах, а також її можна висаджувати в саду, в контейнерах на терасах і балконах. Цвіте целозія з квітня по жовтень. У висушеному вигляді рослина дуже добре зберігається – його квіти не втрачають свого первісного кольору навіть протягом багатьох років.

Цікаво, що целозія – їстівна рослина! Його смак нагадує шпинат, а листя містить вітаміни та мінерали.

Гребінець півня

Целозія гребінчаста – сорти

Найпоширеніші сорти целозії гребінчастої, які можна знайти в садівничих магазинах, як у вигляді розсади, так і у вигляді насіння, це:

  • Скринька коштовностей
  • Коппелія
  • Аміго
  • Кораловий сад
  • Бомбей
  • Екзотика
фото

Гребінець півня – місце розташування і субстрат

Вирощування целозії гребінчастої принесе найкращі результати, якщо ми забезпечимо їй світле, сонячне і тепле місце. У домашніх умовах найкраще підійде південне або західне підвіконня.

Якщо ви самостійно виростили розсаду целозії, не можна висаджувати її в сад занадто рано, оскільки мороз може вбити рослини. Коли найкраще пересаджувати целозію? Переносити рослину в ґрунт можна тільки після т. зв «холодна Зоська», щоб захистити її від нічних морозів.

Цікаво  Кімнатна калла - ідеальна квітка для вашого будинку.

Субстрат, рекомендований для целозії, повинен бути водопроникним, багатим гумусом і поживними речовинами. Якщо ми пересаджуємо целозію в горщик, то можна використовувати ґрунт, призначену для квітучих квітів. Коли ми висаджуємо рослину на клумби, достатньо звичайної садової землі.

Рослина не потребує обрізки, хіба що ми хочемо, щоб його суцвіття були у вазі або хочемо їх засушити.

Гребінець півня

Целозія гребінчаста – полив і підживлення

Целозія дуже чутлива до надлишку вологи, тому поливати її потрібно помірно, залишаючи проміжки для висихання ґрунту. Повторний полив рослини можна проводити тільки тоді, коли верхній шар субстрату стане сухим. Поливати краще частіше, але невеликими порціями води. Целозія не любить, коли її коріння у воді. Це може призвести до того, що рослина почне гинути.

Цікаво  Формуюча обрізка дерев - перші кроки перед початком вегетації

Якщо ми пересаджуємо целозію в горщик, не забудьте забезпечити її дренажним шаром, який захистить коріння від загнивання і зведе до мінімуму ймовірність перезволоження рослини.

Варто бути обережними при підгодівлі целозії, адже надлишок добрив квітка переносить гірше, ніж їх недолік. Для підгодівлі рекомендується використовувати компост, біогумус або розведене рідке добриво для квітучих рослин. Досить підгодовувати рослину добривами один раз в кілька тижнів.

фото

Гребінець півня – хвороби

На жаль, целозія гребінчаста, що росте в горщиках на балконах і терасах і висаджується на клумбах, досить часто стає жертвою комах. Шкідники, які атакують гребінчасту целозію, включають:

  • попелиці
  • борошнисті роси
фото

Для боротьби з комахами можна використовувати хімічні спреї або саморобні суміші для боротьби зі шкідниками. Занадто рясний полив целозії викликає у рослини грибкове захворювання. Тоді використання фунгіциду неминуче.

Дивіться також: Hoya Kerrii – рослина для закоханих

Прокрутка до верху