Головна сторінка » Як виростити полуницю в саду
Як виростити полуницю в саду

Як виростити полуницю в саду

Як виростити полуницю в саду. Полуниця, мабуть, один із найсмачніших фруктів. Всі чекають цього з нетерпінням. Вони радують своїм запахом і смаком. Їх охоче їдять сирими й використовують для приготування різноманітних консервів. Ми розповімо, що робити, щоб насолоджуватися їх смаком прямо з клумби.

Полуниця домашня

Полуниця – низькі багаторічні рослини, які можна вирощувати як у ґрунті, так і в контейнерах. Вони були створені як гібрид двох видів лісової суниці й з того часу користуються незмінною популярністю. Вирощування полуниці – не найскладніше і з цим впорається навіть початківець садівник. Щоб полуниця була смачною, її потрібно посадити на сонячне місце. Якщо ми посадимо нашу полуницю в тіні, плоди будуть недозрілими й кислими. Полуниця добре росте в легкому ґрунті, багатому перегноєм. Найкраще вони розвиваються в слабокислому ґрунті (pH 5,5 – 6). Перед посадкою полуниці бажано перевірити pH ґрунту за допомогою pH-метра та підготувати його відповідно. Якщо у нас немає земельної ділянки, можна з успіхом виростити полуницю на сонячному балконі.

полуниця

Закупівля саджанців і дата посадки

Після того, як ми вибрали місце для вирощування полуниці, пора діставати розсаду. В Україні вирощують кілька десятків сортів полуниці. Хорошим рішенням буде вибір кількох сортів з різними термінами плодоношення, що дозволить продовжити термін збору врожаю. На ринку також є сорти, які повторно плодоносять восени. Важливо отримувати саджанці з надійних джерел. Найкраще їх купувати з сертифікатом, який дає нам впевненість у сорті та якості даного саджанця. Це також дозволяє звести до мінімуму ризик придбання хворих рослин. Здійснюючи покупки, звертайте увагу на те, чи купуєте ви «безбілетну» у вигляді шкідників. У садівничих магазинах представлені три види саджанців.

Розсада в горщиках доступна практично протягом усього сезону. Висаджувати їх можна з середини березня до листопада. Вони мають повністю розвинену кореневу грудку. Виробляють їх в стерильному торф’яному субстраті. Якщо посадити їх навесні, є шанс на поодинокі плоди, але насолоджуватися рясним урожаєм можна тільки в наступному сезоні.

Цікаво  Вирощування туї та догляд в саду

Саджанці зелені – викопані з плантації. Вони доступні восени й ранньою весною. У них дуже чутлива коренева система. Найкраще садити їх відразу після покупки, щоб коріння не засохли. Тут теж урожай буде наступного сезону після посадки.

Розсада Фріго використовується в основному виробниками для контрольованого вирощування. Це безлисті саджанці, які були взяті взимку і зберігалися в холодильній камері. Після посадки такі саджанці дуже швидко ростуть і дають плоди приблизно через 2 місяці. Вони також доступні в садівничих магазинах навесні та на початку літа. Висаджуючи таку полуницю, ми впевнені, що зберемо перший урожай в даному сезоні.

Як виростити полуницю в саду

Що стосується термінів створення плантації, то це можна зробити навесні, на рубежі квітня-травня. З такої плантації ми можемо зібрати невеликий урожай вже в рік посадки. Другий рекомендований термін посадки полуниці – кінець літа, на рубежі серпня і вересня. До зими розсада приживеться, і наступного року будемо ласувати власною полуницею.

Як виростити полуницю в саду – вирощування полуниці

Вибравши місце в саду і закупивши саджанці, можна розпочинати закладку плантації. Спочатку ділянку потрібно перекопати, очистити від бур’янів і внести в ґрунт органічні добрива. Оскільки у полуниці неглибоке коріння, її кореневу систему легко пошкодити при подальшому прополюванні. Щоб цього не сталося, добре використовувати мульчуючий матеріал. І тут ми маємо вибір – агротканина чи солома. Обидва ці матеріали пригнічують ріст бур’янів і захищають плоди від забруднення. Наприкінці цвітіння між рослинами розкладають солому, нарізану на шматки по 10-20 см. Якщо ми вирішили використовувати агротканину, то покриваємо грядку відповідним чином вирізаним шматком нетканого матеріалу, а потім прикріплюємо його до землі за допомогою спеціальних шпильок або кілочків. На флізеліні робимо хрестоподібні надрізи й в створені отвори висаджуємо розсаду.

Полуницю найзручніше вирощувати рядами. Найбільш сприятливі відстані між рядами 40-60 см. Висаджуємо рослини через кожні 20 – 30 см, що впливає на правильний розвиток окремих екземплярів. Використання агротканини при вирощуванні полуниці має й інші позитивні сторони. Покритий нетканим матеріалом ґрунт швидше прогрівається і рослини раніше починають рости. Крім того, він не є перешкодою для води, але обмежує її випаровування, що створює кращі умови для розвитку рослин. Крім чорного мульчуючого агротекстилю, ми можемо використовувати білий флізелін, який захищає рослини від заморозків, особливо ранньою весною. Білий флізелін дуже легкий, немає ризику пошкодити рослину, він додатково захищає рослини від холодного вітру або сильного дощу. Не забудьте зняти білу агротканину на день, коли рослини починають цвісти. Цей процес необхідний комахам для запилення квіток полуниці.

Цікаво  Лаванда в саду - як виростити й доглядати за лавандою в саду?

Як виростити полуницю в саду – добриво для полуниці

Внесення добрив є одним з найважливіших заходів, які впливають на високу врожайність рослин. Перед закладкою плантації найкраще використовувати органічні добрива. Це може бути компост або перепрілий гній. Ми також можемо використовувати гранульований гній, який можна придбати в садівничих магазинах. Підготовлений таким чином субстрат забезпечить рослини органічними сполуками на початку їх розвитку. Ранньою весною, до початку вегетації, добре використовувати мінеральні добрива, присвячені полуниці. Мине деякий час, перш ніж гранули розчиняться і поживні речовини досягнуть рослин. Якщо рослини вже почали розвиватися, ще можна використовувати водорозчинні кристалічні добрива для полуниці та суниці. Елементи швидше дійдуть до коріння і живлять рослини. Літні підживлення після збору плодів також важливі. Це впливає на врожайність наступного року. Важливо дотримуватися рекомендацій виробників щодо дозування. Інструкції розміщені на упаковках добрив, представлені в доступній графічній формі.

полуниця

Полив

Якщо весна і літо дуже посушливі, рослини потребують додаткового поливу. Особливо це важливо в період плодоношення. Нестача води може призвести до появи маленьких, менш соковитих плодів. Поливаючи рослини під час плодоношення, слідкуйте за тим, щоб плоди не замочували, оскільки це може збільшити ризик розвитку грибкових захворювань. Для підвищення вологості ґрунту варто використовувати агротканину, яка обмежує випаровування води з землі.

Як виростити полуницю в саду

Як виростити полуницю в саду – встановити

Найбільш ранні сорти починають дозрівати в другій половині травня. Більшість полуниці ми збираємо в червні. Період плодоношення триває приблизно 3-4 тижні. Якщо ми посадили сорти, які плодоносять неодноразово, ми знову можемо насолоджуватися полуницею з власної ділянки в кінці липня або на початку серпня. Збираємо полуницю систематично в міру її дозрівання. Не зривайте незрілі плоди, тому що після збору вони вже не дозріють. Найкраще збирати плоди в сухий сонячний день. Полуниця, зібрана в дощову погоду, для зберігання непридатна. Якщо раніше ми вкривали полуничну грядку агротканиною або соломою, то тепер можна збирати чисті плоди.

Цікаво  Каталог багаторічних садових квітів - які вибрати?
полуниця

Післязбиральний догляд

Після збору врожаю ми не можемо забувати про нашу плантацію. Нам потрібно регулярно прополювати її та видаляти погони. Вони послаблюють материнські рослини, позбавляючи їх цінних мінералів і води. Через 2-3 тижні після збору врожаю можна розпочинати видалення старого листя. Зрізаємо їх на висоту 5-7 см. Видалення листя зменшує виникнення хвороб, а нове листя, що з’являється перед зимою, захистить рослини від заморозків. Якщо у нас на плантації є полуниця, яка плодоносить багаторазово, ми не видаляємо її листя після першого плодоношення. Згадаймо і про ще одну порцію добрив після збору врожаю.

Як виростити полуницю в саду

Захист від шкідників і хвороб

Як і всі рослини, полуниця піддається нападам шкідників і різних захворювань. Щоб знизити ризик захворювання, слід проводити профілактичні процедури. Найголовніше – чергувати. Через 3-4 роки плантацію потрібно перенести в інше місце. Після цього часу рослини стають більш сприйнятливими до хвороб і врожайність помітно знижується. Щоб забезпечити здорову плантацію, почніть з покупки здорового матеріалу, сортів, стійких, наприклад, до сірої гнилі. Пам’ятаймо також про правильний догляд за нашою полуницею. При появі хвороб або шкідників починайте з використання біопрепаратів. Якщо вони не допомагають, можна скористатися хімічними препаратами. Завжди вибирайте зареєстровані продукти та використовуйте їх відповідно до рекомендацій виробників. Дотримуймося також рекомендованих пільгових періодів.

Дивіться також: Лохина посадка поетапна

Прокрутка до верху