Головна сторінка » Лохина посадка поетапна
Лохина посадка поетапна

Лохина посадка поетапна

Лохина посадка поетапна. Смачна і корисна лохина стала незмінним побутом в наших садах. Ми із задоволенням його вирощуємо, але не завжди знаємо, як правильно за цією рослиною доглядати. Перші помилки ми робимо на самому початку – при посадці лохини. Наслідки цих помилок ми несемо роками, тому про рослину потрібно подбати з самого початку.

Нескладно, покроково описуємо, як посадити лохину, щоб вона росла здоровою і плодоносила.

Грунт: який повинен бути ґрунт для лохини?

Найголовніше при вирощуванні лохини — забезпечити їй достатню кількість світла і, що ще важливіше, підготувати для неї відповідні ґрунтові умови. Рослина відноситься до кислотолюбивих видів, тому йому потрібен родючий, багатий гумусом, проникний, але вологий ґрунт з низьким pH (3,5-4,5).

У занадто лужних ґрунтах він буде погано рости, гірше зимувати й частіше хворіти, тому кислий ґрунт є запорукою його успішного вирощування.

Цікаво  Лілія кандідум – познайомтеся з цим білосніжним видом

Грунт в більшості садів не підходить для лохини. Хоча їх можна кондиціонувати, посіявши на них сірчане добриво за рік до посадки, така обробка триватиме недовго, тому ділянку під лохину краще підготувати іншим способом – під час посадки!

квіти

Лохина посадка поетапна – крок за кроком

КРОК 1
Зробіть глибоку яму, приблизно 30-40 см і шириною приблизно 50-80 см (кущі мають неглибоке, але широке коріння). У саду ми садимо лохину на відстані приблизно 1-1,5 х 1-1,5 м.

КРОК 2
Накрийте дно ями міцною плівкою (наприклад, для ставків) і зробіть у ній кілька отворів для стікання зайвої води.

КРОК 3
Потім частину лунки заповніть субстратом на основі кислого торфу з додаванням меленої соснової кори й піску або спеціальним субстратом для лохини.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.

КРОК 4
Коріння лохини поміщають на підготовлений субстрат або кладуть кореневу грудку, вийняту з горщика, розміщуючи рослину на тій же глибині, на якій вона росла до цього часу.

КРОК 5
Потім полийте рослину і заповніть яму рештою субстрату.

Лохина посадка поетапна

КРОК 6
Після посадки куща ґрунт навколо нього акуратно притискають і знову поливають рослину.

КРОК 7
Коли вода вбереться в субстрат, ґрунт мульчують товстим шаром соснової кори або кислого компосту, який допоможе зберегти низький pH ґрунту та захистить його від висихання. Мульча також буде виконувати роль природного добрива, забезпечуючи ґрунт органікою.

Догляд: як доглядати за лохиною після посадки?

У наступні роки спеціальні добрива для лохини, що містять не менше сірка. До них варто потягнутися, тому що вони містять добре збалансований набір поживних речовин, що дуже важливо для лохини, яка чутлива до надмірних добрив і не дуже ненажерлива.

Цікаво  Ялівець в саду – як за ним доглядати

Лохина посадка поетапна – саджанці: де купити лохину?

Найкраще садити лохину восени (вересень-жовтень), щоб вона добре акліматизувалася на новому місці і як слід підготувалася до зими. Купуючи кущі в розпліднику, варто вибирати 2-3-річні рослини, які ще не надто зрілі, але вже досить міцні й добре сформовані, щоб добре приживатися в нашому саду.

Також бажано вибрати для вирощування не менше трьох різночасних сортів (ранній, пізній і середньостиглий), завдяки чому період збору врожаю буде довшим (з липня по вересень). Відібрані сорти також повинні бути морозостійкими й високопродуктивними (наприклад, «Bluecrop», «Duke»).

Дивіться також: Посадка калини коралової: як доглядати й обрізати калину?

Прокрутка до верху