Головна сторінка » Посадка калини коралової: як доглядати й обрізати калину?
Посадка калини коралової

Посадка калини коралової: як доглядати й обрізати калину?

Посадка калини коралової: як доглядати й обрізати калину? Калина коралова — популярний чагарник, який цвіте в травні-червні й восени покривається кулястими червоними плодами. Тоді її листя стає червоним, завдяки чому сад, в якому росте коралова калина, виглядає чудово в будь-який час року. Як виглядає посадка і догляд за цією рослиною? Чи складно виростити коралову калину? Ми пояснюємо.

Калина коралова – характеристика

Калина — це чагарник, який нараховує понад 170 видів, з яких лише два дико ростуть в Україні. Інші ж можна вирощувати, наприклад, на присадибних ділянках як декоративні рослини. Калина коралова (Viburnum opulus) — декоративний чагарник, поширений в Європі, західній і центральній Азії, на Далекому Сході та в Північній Америці.В Україні росте як в природі, так і в культурі. Він може досягати близько 2 метрів в ширину і близько 4 метрів у висоту.

Цікаво  Догляд за тюльпанами – що про це потрібно знати?

Відрізняється зубчастим листям і білими квітками (розпускаються в травні-червні), після відцвітання яких на кущі з’являються червоні дрібні плоди. Восени листя червоніє, що додає рослині чарівності. Його декоративність підвищують також червоні кулясті плоди, які залишаються на кущі всю зиму.

Посадка калини коралової поетапно

Калина коралова повинна рости на сонячному або напівзатіненому місці. Ґрунт, на якому він буде вирощуватися, повинен бути родючим, злегка вологим, гумусним, зі слабокислим або лужним pH. Посадку калини коралової слід проводити навесні або восени. Перед посадкою чагарнику варто додатково удобрити ґрунт компостом або гноєм, щоб калина краще прижилася.

Садити калину коралову найкраще в похмурий день, вибравши попередньо очищене від бур’янів і перекопане місце. Для нього найкраще викопати яму глибиною не менше 30 см і шириною не менше 40 см, хоча її слід підганяти під розмір саджанця.

Цікаво  Садові троянди – сорти й поради по догляду
Посадка калини коралової

Посадка калини коралової – догляд за калиною кораловою

Як доглядати за калиною коралової? Рослина вимагає регулярного поливу – особливо в перші роки після посадки. Не забувайте поливати, особливо в спекотні літні дні. Рослині потрібна волога, але не мокрий ґрунт.

Удобрювати калину коралову не обов’язково, але варто приблизно кожні 2-3 роки удобрювати ґрунт компостом або гноєм. Розмножувати рослину можна здерев’янілими живцями або щепленням.

квіти

Зрізання коралової калини

Обрізку калини можна проводити ранньою весною або після цвітіння. Навесні проводять гігієнічну обрізку, тобто видаляють хворі й відмерлі пагони. Своєю чергою, після закінчення цвітіння (в липні або серпні) проводять формуючу обрізку.

Якщо ми хочемо значно прорідити кущ, щоб стимулювати його до більш інтенсивного росту, то це потрібно робити приблизно кожні 4-5 років. Однак омолоджуючу обрізку, яка передбачає значне вкорочення пагонів, можна проводити навіть кожні десяток-інший років.

Цікаво  Садові кущові квіти, які легко виростити!

Використання калини коралової в саду

Коралова калина має багато застосувань в саду. Його можна висаджувати окремо, привертаючи увагу в будь-який час року, але він також чудово виглядає в групі. Він підходить для пухких живоплотів, які чудово виглядають особливо восени, додаючи шарму оточенню. Також калину коралову можна поєднувати з іншими рослинами – вона чудово виглядає, в тому числі з гортензіями.

Посадка калини коралової

Варто знати, що калина коралова – їстівна рослина, яка використовується як лікарська сировина в народній медицині. Можна збирати плоди, квіти й кору. Однак рослину не можна їсти в сирому вигляді – плоди містять отруйні сапоніни, які можна видалити шляхом заморожування або термічної обробки.

Дивіться також: Персик посадка – терміни, вимоги, догляд

Прокрутка до верху