Головна сторінка » Персик посадка – терміни, вимоги, догляд
Персик посадка

Персик посадка – терміни, вимоги, догляд

Персик посадка – терміни, вимоги, догляд. Персик – це не тільки красиве дерево, але й джерело цінних плодів. Уже ранньою весною він прикрашає сад рожевими квітами, а влітку дає смачний урожай. Ми радимо, коли садити персики, які умови їм забезпечити та як за ними доглядати.

Персик – плодове дерево з досить високими вимогами. Варто забезпечити йому найкращі умови місця та ґрунту. Також важливим заходом з догляду стане систематична обрізка дерева і захист від хвороб.

Персик посадка – коли садити персики в саду?

Кращий час для посадки персика – пізня весна. Дерево (особливо молодий саджанець) досить чутливе до заморозків. Також рослині потрібно багато часу, щоб прижитися. Тому перед посадкою персика варто почекати, поки не мине ризик весняних заморозків – якщо заморозки будуть, молоді рослини слід захистити, наприклад, агротканиною.

Деякі більш морозостійкі сорти персика також можна садити восени. Оптимальним часом в цьому випадку буде середина жовтня.

Цікаво  Обрізка старих дерев
квіти

Посадка персика – місце і ґрунт

Персик досить вимогливе дерево, і для рясного врожаю йому необхідно забезпечити сприятливе місце розташування і ґрунтові умови. Найкраще садити в добре освітлене, тепле місце, захищене від холодних вітрів. Завдяки цьому він матиме відповідні умови для цвітіння навесні.

Грунт для вирощування персиків має бути родючим, водопроникним і насиченим поживними речовинами. Дерево віддає перевагу ґрунтам з pH від слабокислих до нейтральних. Краще уникати розміщення персиків у вологому та важкому ґрунті, а піщаний ґрунт слід удобрити перед посадкою рослини. Це ніжне дерево не буде рости в кислих місцях або на вологому, ущільненому важкому ґрунті. Ви повинні знати, що персик буде погано розвиватися і, перш за все, він не буде родити, і все-таки збирати плоди – це наша головна мета.

Персик посадка – як садити персики?

Перед посадкою персиків ділянку необхідно правильно підготувати. Грунт потрібно прополоти, перекопати лопатою і розпушити вилами. Найкраще за 3 місяці до посіву перекопати ґрунт мінеральним добривом, придатним для плодових дерев, або органічним добривом, наприклад, гноєм. Така обробка збагатить ґрунт необхідними для рослини поживними речовинами. Якщо pH ґрунту занадто низький, необхідно вапнувати ґрунт.

Цікаво  Обрізка фруктових дерев осінню

Для саджанців персика викопайте лунки розміром трохи більше кореневої системи рослин. На дні кожного з підготовлених поглиблень створіть горбок із землі й розправте по ньому коріння саджанця. Перед посадкою можна обрізати хворі або занадто довгі коріння. Поставте кілок біля дерева, щоб підтримувати молоду рослину. Саджанець засипте землею, нарешті злегка притоптавши й сформувавши т. зв миску, в яку збиратиметься вода. Зверніть увагу на глибину посадки персика – дерево повинно знаходитися на тій же глибині землі, на якій росло в розпліднику, а місце можливого щеплення має бути на кілька сантиметрів над землею. На завершення персикове дерево потрібно рясно полити й підв’язати до кілка.

Персик посадка

Догляд за персиком – обрізка і захист від хвороб

У перший рік після посадки персика молоду рослину потрібно регулярно поливати, але не допускати застою води. Удобрювати дерево можна починати з другого року. Удобрювати персики слід спеціальними мінеральними добривами для плодових дерев або органічними добривами.

Цікаво  Садові кущові квіти, які легко виростити!

Найважливішим кроком у вирощуванні персиків є їх зрізання. Навесні потрібно зробити першу обрізку персикових дерев. За цей час необхідно вкоротити всі пагони приблизно на 30 см за допомогою гострого і продезінфікованого секатора. У наступні роки проводять обрізку для формування крони дерева. Ідеальна форма для цієї рослини – конічна, майже правильна.

Персики сприйнятливі до таких захворювань, як скручування листя та рак фруктових дерев. При їх виникненні рослину рятують обприскуванням спеціальними хімічними препаратами. З курчавістю борються інтервенційними фунгіцидами. Це потрібно робити консервативно навіть при вирощуванні в промислових масштабах. Це захворювання проявляється в різній мірі по всій країні. Профілактика дешевша за лікування.

Дивіться також: Ківі в саду – види й догляд

Прокрутка до верху