Головна сторінка » Посадка малини в саду
Посадка малини в саду

Посадка малини в саду

Посадка малини в саду. Органічна малина з власного саду корисна. Їх можна садити голим корінням або в горщик. На ринку є багато цікавих сортів, простих у вирощуванні й морозостійких. Ми покажемо вам, як посадити малину крок за кроком.

Посадка малини

Малина досить чутлива до хвороб – особливо до щитівки, тому купувати саджанці варто в надійних джерелах. Цей чагарник можна без проблем висаджувати в нашому кліматі по всій країні. Після покупки слід якомога швидше посадити малину, оскільки вона погано переносить сухість коренів. Якщо у нас немає такої можливості, викопайте тимчасову яму, засипте її ґрунтом і дайте їм спокійно почекати там до часу посадки. Малина добре почувається в півтіні в захищеному від вітру місці. Не виносить сонячних місць, які швидко висихають. Малина самозапильна, тому ми можемо без хвилювань посадити один кущ і чекати перших здорових.

Цікаво  Лілій квіти у вашому саду - дізнайтеся секрети вирощування

Літні сорти малини:

 • «Бескид»,
 • “Кенбі”,
 • «Обіцянка Маллінга»
 • “Норна”

Пізні морозостійкі сорти малини:

 • «Очищення»,
 • ‘Полиця’
 • ‘Ранкова роса’

Як підготувати землю для посадки малини?

Щоб правильно підготувати місце для посадки малини, варто починати за квартал до терміну посадки. Визначивши найкраще місце для вирощування, викопайте ямки (60 см завширшки та 25 см завглибшки) – витримуючи відповідну відстань – і насипте на дно багатокомпонентне добриво. Протягом 3 місяців ґрунт під малиною буде як слід підживлений.

Посадка малини в саду – який ґрунт

Кращий ґрунт для малини – слабокислий і перегнійний з pH 6,5. Грунт має бути пухким і злегка водопроникним, щоб при подальшому вирощуванні не загнивали корені.

малина

Коли садити малину?

Ми садимо малину переважно з оголеним корінням, тому найкращим часом для її посадки буде осінь (з вересня до початку листопада) або рання весна. Рослини, висаджені навесні, в перший рік збору врожаю будуть менше плодоносити, тому, якщо ви не поспішаєте, варто почекати до осені. Не бійтеся низьких температур – малина вище 0ºC також дає нові корені. Малину в контейнерах можна садити круглий рік. Голо кореневу малину після посадки необхідно замульчувати.

Цікаво  Лілія тигрова - посадка, вимоги та догляд
Посадка малини в саду

Посадка малини – міжряддя. Як густо садити?

Найкраще садити малину в ряд або біля опор (наприклад, натягнутих на дріт). Ці кущі швидко розростаються, створюючи пагони довжиною до 2 м.

Щоб не садити малину занадто густо, що може призвести до ослаблення врожаю, варто дотримуватися відповідних відстаней. Якщо ми хочемо висадити більшу кількість кущів, то варто розмітити ряди кілками. Ширина міжрядь 1,5 м, густота посадки не менше 40 см.

Посадка малини в саду – поетапна посадка малини

 • Купивши відповідний саджанець, розгортаємо його з плівки й видаляємо сухі, пошкоджені й занадто довгі корінці.
 • Попередньо заповнені добривами лунки необхідно доповнити перегноєм з pH 6,5 так, щоб вийшла ямка шириною близько 20 см і глибиною 10 см. Варто стежити за правильною глибиною, тому що занадто дрібна посадка може призвести до вимерзання малини, а занадто глибока може уповільнити її зростання.
 • Перед посадкою занурте кореневу грудку кущів у воду на 2-3 години.
 • Саджанець ставимо в яму, засипаємо землею, утрамбовуємо ногами з боків і ретельно поливаємо.
 • Після посадки всі кущики обрізаємо на висоті близько 30 см – над брунькою, завдяки чому саджанець добре приживеться і наступного року ми отримаємо перші врожаї.
 • Ви також можете встановити опори відразу
Цікаво  Обрізка молодих дерев весною

Дивіться також: Як виростити полуницю в саду

Прокрутка до верху