Головна сторінка » Вирощування вишні – що варто пам’ятати?
Вирощування вишні

Вирощування вишні – що варто пам’ятати?

Вирощування вишні – що варто пам’ятати? Вирощувати черешню в саду варто заради її смачних кислих плодів, які можна їсти сирими, додавати в десерти, а ще частіше використовувати для приготування консервів. Дерево легко вирощувати й підходить для дизайну саду. Як виглядає правильне вирощування вишні?

Які вимоги до вишневого дерева?

Вирощування вишні найкраще проводити на добре освітлених сонцем місцях, наприклад із західно-південною експозицією. Тоді він дає більше плодів, і вони також більші та трохи солодші. Вишня не має високих вимог до ґрунту. Добре дає врожай на середніх ґрунтах. Добре почувається на піщаному та піщано-глинистому ґрунті. Однак слід уникати кислих і перезволожених ґрунтів. Оптимальна реакція близька до нейтральної.

Вирощування вишні – посадка вишні

Садити черешню можна восени (жовтень – листопад) або навесні (березень – квітень). Яма повинна бути трохи більше кореневої грудки. Найчастіше вибирають саджанці з голим корінням (вони найдешевші й найдоступніші), які краще зрізати, якщо вони занадто довгі, ніж зігнуті. Точка окулірування, тобто характерне потовщення в нижній частині стовбура, повинна бути приблизно на 10 см над землею. Відстань посадки залежить від сили росту сорту. В середньому це 1,5-2,5 м. Після посадки рослину необхідно рясно полити. Більшість сортів самозапильні, тобто для рясного плодоношення їм не потрібен інший сорт – запилювач. Однак варто запитати про це в магазині, адже причиною поганого цвітіння може бути відсутність рослини-запилювача.

Цікаво  Обрізка плодових дерев навесні
вишня

Вирощування вишні – основні процедури догляду

  • Полив – молоді рослини поливають регулярно (особливо влітку), дорослі – лише в тривалий період бездощової погоди та спеки. Найбільшу потребу у воді вишня має в період інтенсивного росту та дозрівання плодів.
  • Підживлення – за рік до посадки вишні можна внести компост і гній, які закопують у ґрунт. Пізніше запліднення не дуже інтенсивне. Раз на 1-2 роки можна вносити багатокомпонентні мінеральні добрива або гранульований гній. Як правило, достатньо однієї дози, застосованої ранньою весною.
  • Обрізка – в перший рік вирощування (відразу після посадки) всі бічні пагони вишні вкорочують на 2-3 вічка. Верх слід залишити. У наступні роки обрізку обмежують лише санітарними обробками (пошкоджені пагони, уражені хворобою, слабкі або вростають всередину крони) і легким проріджуванням крони. Оптимальний час для обрізки – кінець липня-початок серпня, після збору плодів.
  • Захист – дерева слід регулярно перевіряти на наявність хвороб і шкідників (або симптомів). Засоби захисту рослин застосовуються профілактично та одноразово. У першому випадку варто вибирати екологічні препарати. До небезпечних хвороб вишні відносяться бактеріальний рак і бура гниль кісточкових дерев. Шкідники, яким піддається дерево, включають: попелиця, павутинний кліщ, червона плодожерка, плямиста плодожерка та кісточкова плодожерка.
  • Додаткові обробки – варто підвищити стійкість вишні до несприятливих зовнішніх факторів, тим самим зменшити проблеми та збільшити шанси на хороший урожай. Хорошим рішенням є застосування мікоризних вакцин і корисних бактерій. У міжряддях варто вирощувати фітосанітарні рослини та сидерати (якщо не сіють траву).
Цікаво  Лілія для ставків - як посадити латаття в ставку?
Вирощування вишні

Вирощування вишні не вимагає спеціальних знань і великих витрат часу. Крім того, дерева не тільки дають смачні плоди, але й можуть використовуватися як прикраса саду, наприклад, висаджуючи місця біля паркану або створюючи ряди. Більшість сортів не дуже високі, тому не викликають надмірного затінення.

Дивіться також: Посадка малини в саду

Прокрутка до верху