Головна сторінка » Красива магонія в саду – як доглядати й вирощувати?
Красива магонія

Красива магонія в саду – як доглядати й вирощувати?

Красива магонія в саду – як доглядати й вирощувати? Магонія звичайна пропонує цілу гаму кольорів залежно від пори року, яка підкорює кожного любителя красивих квітів. Рослина має довге листя, ароматні квіти й цінні плоди. Як за нею доглядати, щоб вона якомога довше радувала око?

Магонія звичайна (Mahonia aquifolium) — чагарник із родини барбарисових, який у природі зустрічається на заході Північної Америки. З роками вона добре прижилася в Європі, іноді навіть занадто, і навіть вважається інвазивною рослиною.

Магонія — чагарник висотою 150 см. Навесні він стає золотистим, влітку — темно-синім, а взимку — яскраво-червоним.

Як виглядає червоне дерево?

Магонії цвітуть ранньою весною, в березні й набагато частіше у квітні. Ознакою того, що рослина цвіте, є її надзвичайно приємний і інтенсивний запах, який приваблює бджіл. Волотисте суцвіття дуже ефектне і привертає увагу. Плід червоного дерева – темно-синя ягода з білим нальотом, яка прикрашає рослину з кінця літа, іноді навіть до зими.

Цікаво  Як садити тюльпани? Дізнайтеся, коли, як густо і на яку глибину

Ці ягоди їстівні й придатні для консервації. Для заготівлі найкраще підходять заморожені плоди, причому насіння потрібно видалити.

фото

Красива магонія – як виростити магонію звичайну?

Магонія характеризується стійкістю до забруднень повітря та стійкістю до низьких температур. Шкодять йому тільки справді сильні та безсніжні морози, тому в українських умовах це дуже вдячний кущ. Цікаво, що, попри заморозки, рослина може відновлюватися завдяки випуску пагонів.

Рослина не вимоглива до вирощування. Найкраще росте на супіщаних, легких і супіщаних, перегнійних і досить вологих, бідних кальцієм ґрунтах.

Цей чагарник любить затінені місця, сильне сонячне освітлення йому не корисно і навіть сприяє заморозкам. Гілочки чагарнику є цінним матеріалом для букетів і вінків, охоче використовуються для різдвяних прикрас.

Магонія погано переносить пересадку. На цю процедуру варто чекати мінімум 2-3 роки.

Цікаво  Садові квіти які люблять сонце та посуху.
Красива магонія

Красива магонія звичайна – сорти

Цікаві сорти, доступні на ринку, включають:

  • магонія звичайна ‘Apollo’ – також добре росте на сонці, виростає приблизно до 1 м у висоту, має дрібні ароматні квіти зібрані у великі суцвіття, листя взимку стають фіолетовими або багряними,
  • магонія звичайна ‘Smaragd’ – досягає близько 70 см у висоту, найкраще почувається в тінистих місцях, хоча може рости й в півтіні та навіть на сонці (за умови достатньої вологості ґрунту); листя темно-зелені, навесні мідно-коричневі, квітки зібрані у великі жовті ароматні суцвіття,
  • магонія звичайна ‘Versicolor’ – за формою і вимогами схожа на вид, але має кремово-жовті плями на листках.
фото

Магонія звичайна – розмноження

Розмножувати магонію звичайну можна кількома способами: насінням, напівздерев’янілими живцями або відокремлюючи кореневі нащадки й роблячи відводки.

При розмноженні магонії звичайної з насіння їх необхідно очистити від м’якоті та висіяти восени в прохолодне місце, до стратифікації.

Цікаво  Садові квіти - весняний догляд
Красива магонія

Розмноження напівздеревілими живцями – беремо в серпні, з бічних пагонів довжиною близько 5-10 см. Кінець саджанця червоного дерева умочіть в укорінювач і висадіть в ґрунт (температура 18-20°C) в пісок. Потім, коли саджанець почне приживатися, пересаджуємо його в суміш торфу з піском у співвідношенні 1:1. На зиму залишаємо в прохолодному місці (10-12°C). Навесні садимо в грядку в легкий ґрунт і вирощуємо там рік-два.

Найпростішим способом розмноження червоного дерева є розрив. Ця процедура передбачає пригинання здорового, гнучкого пагона червоного дерева до землі, відокремлення листя та знерухомлення пагона біля землі, покриваючи його шаром ґрунту. Потім місце, де був зроблений відводок, поливаємо і перевіряємо, чи прижилися пагони червоного дерева. Коли це відбувається, ми відокремлюємо розсаду від материнської рослини.

Дивіться також: Догляд за самшитом – що робити, щоб вони красиво росли?

Прокрутка до верху