Головна сторінка » Осіння обрізка фруктових дерев – 4 найважливіших правила
Осіння обрізка фруктових дерев

Осіння обрізка фруктових дерев – 4 найважливіших правила

Осіння обрізка фруктових дерев – 4 найважливіших правила. Рання осінь – важливий момент у календарі кожного садівника. Від якості проведених робіт залежить майбутній стан нашого саду. Одним із них є обрізка дерев. І хоча зазвичай ми найбільше приділяємо цьому увагу навесні, варто зайнятися цим заняттям і восени. Отже, про що варто пам’ятати, готуючись до осінньої обрізки дерев і кущів? Представляємо 4 найважливіших правила.

Правило 1: Відповідний час для осінньої обрізки дерев
Систематична обрізка рослин необхідна для їх оптимального росту, цвітіння і плодоношення. Однак важливий час виконання цього завдання. Обрізку краще проводити ранньою осінню, оскільки тоді рослини ще повністю розпустилися.

Якщо виконати процедуру правильно, то в наступному сезоні рослини добре розгалужуються і пускають більше бутонів. Крім того, після обробки зміцниться і їх коренева система. Плануючи обрізку, зверніть увагу на погоду – зрізати під дощем або відразу після нього погана ідея – рослини тоді вологі, а повітря насичене вологою.

Цікаво  Морозник - догляд, сорти, посадка, обрізка, розмноження.

Правило 2: Ми не спилюємо всі дерева
Не всі породи дерев потребують обрізки восени. Обрізка восени особливо рекомендована для листяних дерев і чагарників. Крім того, варто провести обрізку тільки що придбаних і посаджених рослин (особливо ця процедура важлива для рослин з оголеними корінням) і плодових кущів, що плодоносять на пагонах цього року. Однак пам’ятайте, що вічнозелені дерева і кущі не обрізають, оскільки до зими молоді пагони не встигнуть здерев’яніти.

фото

Осіння обрізка фруктових дерев

Правило 3: Відповідний спосіб зрізання
Ми видаляємо сухі або заражені хворобами гілки. – Зрізи мають бути омолоджуючими – вони стимулюють майбутнє цвітіння та формують форму кущів чи дерев. Таким чином їх розмір також обмежений. Деякі чагарники, як-от самшит або падуб, можна обрізати більшою мірою, якщо їх переосвітити.

Цікаво  Садові квіти фото і назви - радимо, які з них обрати

Правило 4: Хороші інструменти = хороший ефект
Вибір правильних інструментів має великий вплив на комфорт і, перш за все, якість нашої роботи. – Якщо ми хочемо, щоб рослини перезимували й не піддавалися поширенню різних хвороб, для обрізки слід використовувати гострі та чисті інструменти. Тупі предмети можуть пошкодити гілки наших рослин.

Осіння обрізка фруктових дерев

У випадку з деревами корисним інструментом може бути сучкоріз. Сучкоріз, завдяки телескопічній трубі та регульованому куту зрізу, дозволить виконувати процедуру навіть у важкодоступних місцях без використання драбини. Для стрижки кущів відмінно підійдуть ножиці, які також прискорять і покращать весь процес. Після завершення заходів потрібно захистити рани садовою маззю з протигрибковим засобом.

Цікаво  Як виростити полуницю в саду

Однак, якщо в саду є жива огорожа, її слід обрізати так, щоб вона була вгорі вужчою, ніж внизу. чому Завдяки цьому випав сніг буде легше зісковзувати з рослини, а також воно матиме кращий доступ до води та світла. Рекомендована довжина стрижки становить приблизно 10 см. Процедуру можна легше виконати за допомогою електричних ножиць або ножиць на акумуляторі.
Ці 4 простих правила обрізки дерев восени збережуть ваші рослини в тонусі до наступного сезону. А навесні… ви знову зможете насолодитися прекрасним садом.

Дивіться також: Правила обрізки плодових дерев – корисні поради

Прокрутка до верху