Головна сторінка » Садові ялини – цікаві факти, вирощування та використання
Садові ялини

Садові ялини – цікаві факти, вирощування та використання

Садові ялини – цікаві факти, вирощування та використання. Суперзіркою серед хвойних, безперечно, є ялина. Завдяки своїй блискучій зеленій або синьо-блакитній хвої, стрункій фігурі та низькій вимогливості різноманітні види та сорти ялин дуже популярні в присадибних ділянках.

Ялина і ялиця – як відрізнити одна одну?

Ялини – не єдині хвойні рослини, які висаджують у садах. Початківцям садівникам іноді важко відрізнити ялину від ялиці, яка має безліч сортів і видів. Ось найважливіші відмінності:

Садові ялини

Розташування – де садити ялину?

Більшість видів і сортів ялини не пред’являють особливих вимог до місця розташування. Вони ростуть як на вологих, бідних, піщаних, так і на глинистих ґрунтах. Віддають перевагу добре дренованим і без застою води. Від вибору місця залежить зростання, здоров’я й обсяг догляду за ялиною. Якщо його пошкодити, воно, швидше за все, розвинеться у хвойне дерево з плоскою кореневою системою, яке вразливе до перекидання вітром. Однак за оптимальних умов ялина в молодому віці розвине додаткові корені, які міцно закріплять її в землі. При посадці ялини слід дотримуватися кількох правил:

  • Сонячне або напівзатінене місце, можливо, в прохолодній північній частині саду.
  • Добре дренований, багатий гумусом і вологий ґрунт.
  • Від глинистих до піщаних і пухких.
  • Бажано зі значенням pH від 5,5 до 6,5.
Цікаво  Лілія садова - дізнайтеся, як за ними доглядати

Плануючи місце розташування ялини, необхідно переконатися, що на цьому місці раніше не ріс інший представник цього виду.

фото

Садові ялини – полив ялини

Ключову роль у догляді за ялиною відіграє достатнє водопостачання. Попри відмінну морозостійкість і високу толерантність до місця розташування, ялина не любить стресів, викликаних посухою. Йому сподобається полив зібраною дощовою водою або декальцинованою водою зі ставка, оскільки він віддає перевагу слабокислому ґрунту. Свіжопосаджені ялини слід рясно поливати кожні 2-3 дні протягом перших кількох тижнів, щоб прискорити вкорінення. У суху погоду потрібно щодня перевіряти вологість верхнього шару ґрунту і при необхідності поливати.

Цікаво  Кипарис сантоліна – як виростити, обрізати й укласти в зиму цю рослину
Садові ялини

Ялина – підживлення

З другого року життя ялина повинна отримувати регулярну дозу добрив. Підійде покупне добриво для хвойних. По можливості слід віддати перевагу підгодівлі органічними добривами.

фото

Садові ялини – як обрізати це дерево?

Зі старої деревини ялина не розвиває нових пагонів, що значно обмежує можливість її формування. Ялина придатна для екранування живоплотів лише в тому випадку, якщо вона протягом багатьох років мала можливість розвивати свою просторову форму. Лише послідовне обрізання щороку дозволить контролювати живопліт.

Садові ялини

Зимівля ялини – чи потрібно її захищати від зими?

Хоча ялина має вічнозелену хвою, взимку у неї повністю припиняється процес фотосинтезу. Замість цього він наповнює своє голчасте листя природним антифризом, щоб воно могло без шкоди витримати температуру -30 °C і нижче. Тим не менш, в перший рік після посадки ялини й дерева в контейнерах рекомендується належним чином захистити від зими :

Цікаво  Лілії водяні

Кореневу грудку прикрийте соломою, листовою землею або хвойними гілочками.
Захистіть молоді пагони та стовбур килимком від суворого зимового сонця.
Оберніть місткість килимком і поставте на дерев’яну підставку.

фото

Садові ялини – використання ялини в саду

Для одиночних посадок найкраще підходять більші, пряморослі види з привабливою кроною, наприклад, ялина пивоварна (Picea breweriana), ялина кавказька (Picea orientalis) і ялина сербська (Picea omorika). Також вражаючі садові форми ялини звичайної, такі як звисаючий сорт «Inversa», відмінно підходять як солітер. Набагато ширший вибір карликових сортів ялини звичайної та інших видів. Часто вони мають кулясту або подушковидну форму й охоче висаджуються в вересових і альпінаріях. Крім того, ялина є улюбленим супутником рододендронів, а також зеленим фоном для клумб з багаторічниками й трояндами.

Дивіться також: Кипарис – посадка, вирощування і догляд за кипарисом

Прокрутка до верху