Головна сторінка » Садові квіти – весняний догляд
Садові квіти

Садові квіти – весняний догляд

Садові квіти – весняний догляд. Сад, наповнений квітучими рослинами, напевно, мрія кожного садівника. Всупереч видимості, ми можемо легко виконати їх, навіть якщо у нас мало місця і ще менше часу. Все, що нам потрібно зробити, це вибрати багаторічні садові рослини, тобто так звані багаторічники. Це довгостроковий вибір, який не вимагає великої праці. Треба лише правильно за ними доглядати – особливо навесні, коли вони оживають. Цей аспект ми обговорюємо в статті.

Облаштування нових багаторічних квітників

Березень – найкращий час, щоб урізноманітнити або створити клумби. Попри те, що на вулиці ще мороз, варто оглянути рослини та спланувати роботу.

Перш ніж висаджувати нові багаторічники в саду, необхідно правильно підготувати землю. Ми можемо це зробити, коли земля не промерзла.

Цікаво  Азіатська лілія – вирощування, вимоги й догляд

Ретельно перекопуємо ґрунт для нових багаторічних садових рослин і видаляємо всі бур’яни. Цей крок дуже важливий, тому що, якщо робити це акуратно, ми вбережемо себе від прополювання згодом. Ми не обманюємося, що шматочок кореня нічому не зашкодить – бур’яни мають дивовижну здатність розмножуватися навіть з найменших залишків.

У ґрунт для нових багаторічних садових рослин вносимо добре розкладені органічні залишки (компост). Завдяки цьому ми забезпечимо коріння необхідною дозою мінеральних речовин. Висаджувати розсаду в ґрунт можна тільки після того, як пройдуть заморозки, і рясно полити.

Садові квіти

Садові квіти – догляд за дорослими багаторічними клумбами

Якщо багаторічні рослини в нашому саду вже дорослі (ми посадили їх у попередні роки) і ми не відчуваємо потреби додавати нові рослини, все одно варто приділити їм трохи часу навесні. Багаторічники, які скидають листя взимку, можливо, повинні видалити все можливе сміття. Крім того, скрізь, де дерев’яні стебла та листя залишалися над поверхнею всю зиму, ми обрізаємо їх гострими садовими ножицями. Ви також повинні обрізати домінуючі рослини, які ростуть швидше і можуть блокувати ріст інших рослин поруч із ними, займаючи місце, воду та сонце.

Цікаво  Деревій садовий. Він має прості правила вирощування!
фото

Компост – хороше добриво для всіх багаторічних рослин в саду

Як правило, вся клумба вимагає легкого розпушування ґрунту і збагачення субстрату. Одним з найкращих добрив є компост. Це органічне добриво забезпечує рослини всіма необхідними мінеральними речовинами, а також гумусом, який покращує структуру ґрунту. Це робить ґрунт пухким і повітряним, і водночас легко накопичує воду. Крім того, компост збільшує кількість корисних мікроорганізмів у ґрунті.

Цікаво  Розмноження лілій, як це зробити

І хоча з підживленнями не варто переборщувати, весна – це час, коли мінеральні добрива, багаті азотом, калієм і фосфором, можуть стимулювати рослини до росту і пишного цвітіння. Оптимальна дата внесення добрив може відрізнятися залежно від обраного виду, але загальним правилом є збагачення ґрунту до початку вегетаційного періоду.

Підбивати підсумки, можна сказати, що весна – важлива пора для багаторічних та інших багаторічних рослин у саду, які потребують особливої ​​уваги та догляду. Варто обрізати, поливати, удобрювати й перевіряти рослини, щоб забезпечити здоровий ріст і красиве цвітіння.

Дивіться також: Троянди садові та композиції з них

Прокрутка до верху