Головна сторінка » Гладіолуси в саду – як доглядати за гладіолусами, щоб вони красиво цвіли?
Гладіолуси в саду

Гладіолуси в саду – як доглядати за гладіолусами, щоб вони красиво цвіли?

Гладіолуси в саду – як доглядати за гладіолусами, щоб вони красиво цвіли? Гладіолус — цінна декоративна рослина з вражаючими квітами та багатьма цікавими сортами. Його вирощування не складне, і воно дозволяє легко зробити так, щоб наш сад цвів і радував око буйством фарб. Дізнайтеся, які найкрасивіші сорти гладіолусів і як їх виростити, щоб вони пишно і здорово цвіли.

Вирощування гладіолусів в саду. Як доглядати за гладіолусами, щоб вони красиво цвіли?
Розповідаємо, як вирощувати гладіолуси й в якому ґрунті можна зупинити їх ріст. Фото 123RF.com

Гладіолуси в саду – найкрасивіші сорти гладіолусів

Латинська назва гладіолуса Gladiolus походить від слова gladius, що означає меч. Назва належить до зовнішнього вигляду суцвіть, а також шаблеподібне листя рослини. Гладіолуси належать до сімейства Ірисових, а сам рід налічує близько 260 видів. Зараз можна зустріти сорти, що відрізняються за квітками й забарвленням.

Серед цікавих сортів гладіолусів заслуговують на увагу найкрасивіші, тобто рослини з квітами:

  • Жовтий – Nova Lux,
  • білий – Opal, Amsterdam, White Prosperity,
  • амарант – Minarik Memory, Huze,
  • затінені – Прісцилла, Шоколад, Рожевий Соледо, Антика,
  • фіолетовий – Purple Flora, Majovy Kvet, Black Velvet,
  • червоний – Espresso, Letna Burka,
  • помаранчевий – Peter Pears, Ovatie,
  • зелено-жовтий – Green Star,
  • жовтий лосось – Olimpia.
Цікаво  Найкращі сорти лілій - вимоги, вирощування, догляд, хвороби
Гладіолуси в саду

Вирощування гладіолусів

Висаджують гладіолуси в сад навесні – з середини квітня до середини травня. Найкраще це робити з двотижневим інтервалом, що продовжить період цвітіння гладіолусів в саду. Рослини висаджують на глибину 6-10 см, а перед усією процедурою їх бульби необхідно обробити фунгіцидом.

Якщо ми хочемо, щоб наш сад був сповнений красивих квітів, ми також повинні вибрати відповідне місце для гладіолусів. Найкраще вони будуть розвиватися в теплому, сонячному і захищеному від вітру місці. Особливо важливо захистити їх від поривів вітру, тому що ці рослини досить високі й можуть бути зламані. З цієї причини також варто підготувати для них відповідні опори, які будуть стабілізувати жорсткі пагони рослин.

квіти

Що стосується вибору ґрунту для гладіолусів, то вони віддають перевагу родючому, гумусному, водопроникному, нейтральному і помірно вологому ґрунтові. Вони будуть добре рости на ґрунті на другий рік після внесення гною. Також важливо регулярно поливати гладіолуси. Однак це слід робити, спрямовуючи струмінь води на землю, а не на листя чи квіти.

Цікаво  Хоста - догляд в саду. Найкраще положення, ґрунт, правила внесення добрив

Доглянуті гладіолуси винагородять нас прекрасними квітами, які залежно від сорту та терміну посадки можуть з’явитися з середини липня до середини вересня. Розвинені або відцвілі суцвіття гладіолусів необхідно зрізати разом з пагоном, не турбуючи листя.

Додатково потрібно подбати про підживлення гладіолусів. Першу дозу добрив можна вносити через два тижні після висадки бульб, а наступну – коли з’являться квіткові бруньки. Добрива, якими можна підживити гладіолуси, це компост, гній і біогумус.

Гладіолуси також можуть бути атаковані вірусними, грибковими та бактеріальними захворюваннями, тому дуже важливо використовувати захисні обробки. До найпоширеніших захворювань гладіолусів відносяться: бактеріальна гниль, м’яка гниль бульб, грудка гладіолуса, фузаріоз, сіра гниль, чорна плямистість або іржа. Також на гладіолусах можуть з’явитися такі шкідники, як гладіолусовий трипс, попелиця, гусениці совки, листоїд і совки.

Гладіолуси в саду

Гладіолуси в саду – що не люблять гладіолуси?

Гладіолуси – квіти, які не люблять холоду. З цієї причини ви повинні почекати, перш ніж висаджувати їх у саду, поки не стане достатньо теплим, щоб ґрунт у саду добре прогрівся після зими та трохи підсох. Передбачається, що температура вдень і вечорами вже не повинна опускатися нижче 10 градусів за Цельсієм. Крім того, гладіолуси не люблять щорічно рости на одному і тому ж місці. Крім того, їм не подобається ґрунт, в якому раніше росла полуниця або інші овочі.

Цікаво  Квіти для саду - обов'язкова річ для любителів квітів

Крім того, гладіолуси люблять простір і погано себе почувають у скупчених умовах. Тому, якщо ми хочемо виростити гладіолуси в горщику, ми повинні пам’ятати, що не можна класти дві цибулини в один маленький горщик. Найкраще висаджувати гладіолуси в ящики з достатньою кількістю простору з боків і глибини.

Гладіолуси однорічні чи багаторічні?

Гладіолус садовий – багаторічна рослина, але в ґрунті воно не зимує. Тому необхідно правильно перезимувати гладіолуси.

Приблизно через чотири тижні після того, як рослина відцвіте, бульби викопуємо і зрізаємо наземну частину на висоту 15 см. Потім просушуємо їх кілька днів в провітрюваному і теплому приміщенні, а потім видаляємо залишився пагін. Нарешті видаляємо материнську бульбу і відокремлюємо додаткові бульби. Очищені й здорові бульби залишаємо сушитися ще на місяць і переносимо в ажурних ящиках в прохолодне приміщення. Ми залишаємо їх там до весни. Варто час від часу перевіряти стан бульб і негайно видаляти хворі.

Дивіться також: Гербери догляд, посадка та вирощування

Прокрутка до верху