Головна сторінка » Кімнатні рослини родини лілійні
Кімнатні рослини родини лілійні

Кімнатні рослини родини лілійні

Кімнатні рослини родини лілійні. Лілія прекрасна і загадкова – взірець садової елегантності. Виглядає аристократично і гордо – недарма це символ королів і атрибут божественності. Це красивий літній садова квітка, який ви легко можете виростити в горщику.

Чи можна вирощувати лілії на балконі?

Лілії відомі вже майже 5000 років. Це одні з перших декоративних рослин, вирощених людиною. Століттями садівники по всьому світу схрещували їх, щоб створити нові, красивіші сорти, більш барвисті (жовті, рожеві, помаранчеві, червоні, білі та всі кольори між ними) і більш інтенсивно ароматні.

Колись найпопулярнішими були біла лілія (Lilium candidum), яку називали лілією Святого Йосипа або лілією Діви Марії, і королівська лілія (L. regale), сьогодні їх рідко культивують. Їх місце замінили незліченні гібриди різноманітних кольорів і форм (у результаті багаторазового схрещування ботанічних видів). Більшість з них є клумбовими рослинами, але деякі відмінно підходять для вирощування в горщиках – це невисокі сорти з групи азіатських і східних гібридів.

Лілії в горщиках неодмінно привертають увагу – все завдяки своїм красивим, великим квітам. Варто подумати про те, щоб зробити собі подарунок і розмістити його на видному місці на веранді, на балконі або в саду – завдяки лілії ви відразу додасте гарний літній акцент у свій простір.

Красиві, запашні, оригінальні – квіти лілії надзвичайно красиві та мають настільки багатий символізм, що їх можна поділити з кількома іншими рослинами. Століттями вони прикрашали витвори мистецтва і були символами культу багатьох релігій. Згадки про лілії можна знайти в стародавніх записах Криту, Єгипту, Риму, Греції й навіть далеких Китаю та Японії, а також середньовічної Європи. У грецькій міфології вважалося, що біла лілія була створена з молока богині Гери. За звичаєм у Римі та Греції, голови наречених прикрашали ліліями, що забезпечувало щасливе та благополучне життя.

Цікаво  Кімнатна квітка різдвяник
Кімнатні рослини родини лілійні

У християнстві вони вважалися марійським символом – означали невинність і чистоту. Їхня грецька назва походить від слова leiros — ніжний, чутливий. Лілії також містилися в символіці міст і знатних гербах (наприклад, знамениті 3 лілії флер -де-лілії – герб Бурбонів, французької королівської родини). Ці квіти протягом століть мали містичний, серйозний і досить сумний символізм. Сьогодні (на щастя), завдяки сотням нових, яскравих сортів, вони змінюють свій імідж – вони радісні, енергійні та дуже оригінальні.

Якщо ви оберете один із запашних сортів, ніжний аромат обов’язково нагадає вам про теплі літні дні. Якщо ви чутливі до запахів, ви можете вибрати сорти, які будуть пахнути набагато менш інтенсивно або взагалі не матимуть запаху.

Попри те, що садові лілії супроводжують людей століттями, лілії в горщиках тільки завойовують місце в наших серцях і на наших підвіконнях. В Україні їх все ще важко купити (іноді вони з’являються в Lidl або Biedronka), але в США та Західній Європі горщикові (загнані) лілії вже багато років є дуже популярною великодньою прикрасою в горщиках.

Цвітіння за бажанням

Хоча лілії за своєю природою літні квіти – в саду вони цвітуть (залежно від сорту) з червня по серпень, в оранжереї (і вдома) їх вирощуванням можна «контролювати», щоб регулювати період спокою й ініціювати цвітіння. Хоча це здається складним, насправді це не складно, і кожен може виростити їх у горщиках на підвіконні чи терасі. Потрібно лише знати кілька правил догляду за ними.

Цікаво  Кімнатна рослина кала
квіти

Цвітуть лілії садові з червня по серпень. Після зрізання вони простоять у вазі 7-10 днів. Ви можете насолоджуватися ліліями в горщиках до 3 тижнів! Садіть цибулю навесні та створіть своє «приватне» літо на підвіконні!

Кімнатні рослини родини лілійні – види й сорти лілій для горщиків

Для вирощування в горщиках найкраще висаджувати цибулини невисоких сортів лілій:

  • Азіатські гібриди : ‘Admiration’ (кремово-білий), ‘Denia’, ‘Exception’ (рожевий), ‘Orange Pixie’, ‘Horizon’ (помаранчевий), ‘India’ (червоний), ‘Paulus Potter’ (білий з червоним). середній), ‘Reinesse’ (білий)
  • Східні гібриди : ‘Mr. Ed’ (білий з червоними плямами); ‘Містер. Ruud’ (білий з жовтим краєм); ‘Містер. Сам (білий з рожево-червоними плямами); «Little Girl», «Little Pink», «Little Joy», «Miss America», «Miss Rio», «My Romance» (усі рожеві в різних відтінках).

Посадка цибулин лілій в горщики

Як вибрати?
Вибирайте тільки великі, здорові, тверді цибулини без ознак пошкоджень і хвороб.

Коли садити?
Висаджуйте лілії для домашнього вирощування в горщики навесні – з середини березня (це час і в садових центрах з’являються перші цибулини). Якщо хочете вирощувати їх на терасі – дочекайтеся середини квітня.

Як садити?
Ідеальний горщик повинен бути глибиною 30-40 см. Для забезпечення достатнього дренажу на дно насипте керамзит на кілька см. Висаджуйте цибулини на глибину, що дорівнює потрійній їх висоті (приблизно 10-15 см). В одному горщику діаметром 20 см може міститися максимум 5 цибулин! Будьте обережні, щоб не пошкодити коріння при посадці. В якості субстрату використовуйте універсальну садову землю або ґрунт для балконних рослин.

Лілії в горщиках добре ростуть як на відкритому повітрі, так і вдома — це ідеальна рослина, якщо ви хочете додати трохи літа у свою вітальню чи домашній офіс.

Цікаво  Кімнатні рослини азалія

Догляд

Вирощувати лілії в горщиках дуже просто. Просто поливайте їх регулярно і зрізайте зів’ялі суцвіття. Лілії, які вирощують на відкритому повітрі, слід висаджувати у великий горщик з дренажними отворами на дні, щоб зайва вода могла стікати. Ви навіть можете залишити їх у горщиках на зиму – тільки стежте, щоб вони не замерзли. Якщо пощастить, наступного року вони знову зацвітуть.

Кімнатні рослини родини лілійні – розташування

Після посадки цибулин помістіть горщик в кімнату з температурою близько 15°C на 3-4 тижні, щоб цибулини прижилися. Потім перемістіть у світле приміщення з кімнатною температурою (Макс. 25°C). Лілії зацвітуть приблизно через 2-3 місяці (азіатські гібриди) або через 3-5 місяців (східні гібриди). Місце має бути сонячним, але уникайте прямих яскравих сонячних променів. Дотримуйтеся правила – квіти на сонці, коріння в тіні.

Кімнатні рослини родини лілійні

Кімнатні рослини родини лілійні – полив і підгодівля

Підтримуйте субстрат постійно злегка вологим, щоб ґрунт ніколи не пересихав повністю. Регулярно, але помірно підгодовуйте добривами для цибулинних або квітучих рослин.

Що відбувається після цвітіння?

Кімнатні лілії цвітуть 2-3 тижні. Якщо квіти почнуть обвисати, підіпріть їх кілком. Коли вони зів’януть, зменште полив, поки рослина повністю не пожовтіє, а листя не почне сохнути – тоді полив припиняють. Викопайте й очистить цибулини у вересні або на початку жовтня і зберігайте до наступної весни в сухому і темному місці при температурі 2-4°C (для рясного цвітіння наступного року необхідно переохолодження).

Дивіться також: Квіти грошове дерево

Прокрутити вгору