Головна сторінка » Кімнатний нарцис як за ним доглядати?
Кімнатний нарцис

Кімнатний нарцис як за ним доглядати?

Кімнатний нарцис як за ним доглядати?Садові нарциси — типові весняні рослини; ті, що в контейнерах, зацвітають за кілька тижнів до її прибуття. Нарциси в горщиках з’являються у продажу з кінця січня, насолоджуватися ними можна до квітня. Їх дуже легко вирощувати. Дізнайтеся, як за ними доглядати під час цвітіння і що робити з їх цибулинами пізніше.

Нарцис чи нарцис?

Це питання ми чуємо десятки разів щовесни. Відповідь на це дуже проста.

На жаль, це мало що пояснює, тому нам доведеться заглибитися в складну систематику рослин. Нарцис (лат. Narcissus) — назва величезного роду цибулинних рослин, що включає кілька десятків видів, сотні гібридів і десятки тисяч сортів, поділених на 12 груп. Нарциси (Narcissus jonquilla) є одним із багатьох видів, що належать до роду Нарциси. Їх латинська назва походить від французького слова: jonquille – жовтий нарцис.

У загальній номенклатурі рослини з білими квітками називають нарцисами, а з жовтими — нарцисами. Кожне стебло нарциса має від 2 до 6 квіток з ніжним ароматом. І хоча це величезне спрощення, яке, ймовірно, розлютило б багатьох професіоналів, такий поділ можна прийняти й «сміливо» використовувати в аматорському садівництві.

квіти

Нарциси й нарциси в горщиках

Домашні нарциси зацвітають ще до настання весни. Усе завдяки контрольованому вирощуванню. Селекціонери ретельно планують терміни цвітіння цибулинних, щоб раніше почати сезон. Тому горщикові нарциси (і інші цибулинні, наприклад, виноградні гіацинти, тюльпани та гіацинти) масово з’являються у продажу вже в середині січня. Полиці магазинів ніколи не можуть бути порожніми. Цибулинні замінюють пуансетії та шлюмбергери, які панували в листопаді та грудні.

Прискорення цвітіння кімнатних нарцисів проводять в основному з грудня по березень, причому основними продуктивними місяцями є лютий і березень.

Цікаво  Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста

Кімнатні нарциси в основному невисокі гібриди (до 25 см), зазвичай мають мало листя і короткий, жорстке стебло. Найпопулярнішими сортами для вирощування в горщиках є «Кінг Альфред», «Февруарі Сільвер», «Феврарі Голд», «Форчун». «Carlton», «Tête à Tête», «Beau Geste», «Pistachio», «Camelot», «Gold Maedal», «Modern Art», «Hocus» і «Paperwhite» і багато-багато інших, тому що щороку селекціонери вони виводять на ринок нові.

Кімнатний нарцис

Вибирайте екземпляри, пагони яких мають довжину всього кілька сантиметрів – і хоч вони ще не цвітуть, але пробудуть вдома довше. Ті, на яких вже є квіти, будуть прикрасою лише кілька днів.

Купивши й принісши цибулини додому, ви можете вирішити, вирощувати їх на відкритому повітрі (на балконі та терасі) або в кімнатних умовах. Виносьте їх на балкон тільки в тому випадку, якщо температура повітря залишається вище нуля.

Рослини з магазинів кілька днів зберігалися в сховищі при температурі близько 20 градусів, тому вони могли не пережити раптових заморозків, але після кількох днів акліматизації на вулиці (і ночей всередині) невеликі заморозки їм не загрожують. . Нарциси з групи Тазетта дуже чутливі до заморозків! Доглядайте за примірниками, призначеними для домашнього вирощування, згідно з правилами, описаними нижче.

Кімнатний нарцис – вигонка цибулі

Якщо ви придбали цибулини восени (або взимку) і хочете, щоб нарциси прикрашали вашу квартиру, вам потрібно трохи попрацювати й запастися терпінням. Для того, щоб цибулина дала листя і квіткові пагони, вона повинна «постаріти» 8 тижнів в холоді й темряві. За цей час пагони зазвичай виростають до 5 см у висоту і не повинні бути довше 7 см.

Цікаво  Все про кімнатні квіти

Деяким нарцисам з групи Тазетта для прискореного цвітіння не потрібен холодний період. В першу чергу це стосується нарциса Пейпервайт і найвідомішого сорту Зіва.

квіти

Кімнатний нарцис – догляд за квітучими нарцисами

Багато хто говорить, що вирощувати нарциси в горщиках складно. Однак, на нашу думку, це не так! Вони дуже прості й практично не потребують обслуговування. Догляд за ними зводиться лише до кількох правил:

Субстрат і пересадка
Після придбання нарцисів варто пересадити їх у новий горщик більшого розміру. Виробничі контейнери, як правило, дуже малі, і субстрату, що міститься в них, недостатньо для належного живлення цибулин і накопичення відповідної кількості «запасів» на наступний сезон. При вирощуванні на відкритому повітрі горщик повинен бути глибиною близько 25 см і мати шар дренажу в кілька сантиметрів на дні.

Грунт повинен бути родючим і водопроникним – можна використовувати універсальну садову землю. Якщо ми не плануємо використовувати цибулини в наступному сезоні, можна віднестися до нарцисів як до сезонних рослин. Тоді пересаджувати їх в більший горщик не потрібно.

Світло та температура
Після того, як ви привезли лампи з магазину, поставте їх у світле місце, але не на сонці. Рослині потрібно кілька днів, щоб звикнути до повного сонячного світла. По можливості наші цибулини потрібно тримати при температурі близько 10 градусів, поки на пагонах не з’являться квіткові бруньки. Коли бруньки починають забарвлюватися, ми переносимо рослини на температуру максимум 16 градусів.

Однак регулювати температуру у квартирі складно, тому можна тримати нарциси при кімнатній температурі – 20-23 градуси, але варто враховувати, що цвітіння у них буде дуже коротким, а ріст листя – прискореним. Такі рослини будуть дуже слабкими й, швидше за все, не переживуть зиму.

Цікаво  Оформлення балкона квітами: 10 ідей для літа на балконі

Полив і підгодівля.
Квітучим нарцисам потрібен постійно вологий ґрунт , якщо він пересихає, це негативно позначиться на зовнішньому вигляді квітів. Однак занадто вологим бути не можна, оскільки цибулини легко загниють.

При поливі поливайте субстрат, а не цибулини. Ви також можете налити воду в підставку або кришку. Під час цвітіння рослини слід підгодовувати добривом з високим вмістом калію для квітучих рослин один раз у два тижні.

Кімнатний нарцис

Кімнатний нарцис – що робити з нарцисами після цвітіння?

Коли зів’януть останні квіти, зрізаємо їх стебла якомога нижче. Листя не зрізаємо, бо воно ще знадобиться цибулинам для запасу енергії на наступний рік! Ми можемо працювати з цибулею двома різними способами:

Зберігайте і висаджуйте восени
Поливайте рослину дуже помірно, поки останні листки не пожовтіють, а потім засохнуть. Потім виймаємо цибулину з горщика і даємо їй висохнути. Тоді воно втратить усе своє коріння. Приблизно через 3 тижні цибулини готові до зберігання.

До осені їх потрібно тримати в сухому і провітрюваному місці, засипавши піском або тирсою. У жовтні їх можна висадити в ґрунт або в горщик на терасі. Там вони зимуватимуть і весною нас радуватимуть.

Садити навесні без зберігання
Це варіант для «зайнятих» людей. Після цвітіння цибулини можна висаджувати прямо в сад. Нарциси — багаторічні рослини, і якщо трохи пощастить (якщо знову не настануть заморозки), рослини закінчать цей сезон у землі. Їх листя висохне природним шляхом. Цибулини не потрібно викопувати. Вони повинні зацвісти в наступному сезоні – навесні.

Дивіться також: Кімнатні квіти антуріум догляд

Прокрутити вгору