Головна сторінка » Піретрум – вирощування та догляд
Піретрум

Піретрум – вирощування та догляд

Піретрум (Argyranthemum frutescens) — універсальна рослина, яку можна вирощувати як на балконі чи патіо, так і у квартирі. Розміщений у сонячній кімнаті або оранжереї, він може цвісти більшу частину року. Їх витончені кошики все літо з’являються в саду або на балконі.
Піретрум, також званий чагарниковою хризантемою, чагарником аргірантема або маргариткою, походить з Канарських островів і Мадейри. Понад 200 років культивується як декоративна рослина. За цей час селекціонерам вдалося отримати численні сорти як з одиночними, так і з махровими квітками.

Рослини маргаритки найчастіше вирощують як однорічні рослини, хоча насправді це багаторічники, які легко перезимувати. Рослини, що ростуть у саду або на подвір’ї, восени слід занести в будинок і помістити в прохолодне, але що не замерзає приміщення. Так само зимують і маргаритку, вирощену як кімнатні рослини – її потрібно тримати в прохолоді й помірно поливати.

Цікаво  Гібіскус болотний багаторічний (Hibiscus moscheutos)

Навесні рослини потрібно перенести на сонячне місце. Вони вимагають підгодівлі протягом усього літа, але помірно, тому що занадто інтенсивне підживлення спричиняє рясний розвиток листя та зменшення кількості квіток. Рослина, пересаджена в горщик із занадто великою кількістю землі, може відреагувати так само.

Рослини ромашки ростуть дуже швидко. Висаджені в горщики, вони досягають висоти 30-45 см. Зазвичай вони мають компактну кущоподібну форму, але їх можна вирощувати як мініатюрні деревця. Якщо ми хочемо вирощувати їх як кімнатні рослини, нам потрібно знайти для них сонячне місце, наприклад, на підвіконні південного вікна. Велика рослина дуже ефектно виглядає у світлому передпокої біля дверей, особливо якщо воно має штамбову форму. У відкритому ґрунті найкраще висаджувати маргаритки у великі горщики.

Піретрум

Догляд

Вирощувати піретрум легко – в хороших умовах він практично не вимагає догляду. Зів’ялі квіти необхідно видаляти, щоб продовжити цвітіння, а у молодих рослин, вирощених з живців, прищипувати верхівки.

Цікаво  Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому

Рослину навесні пересаджують в торф’яну землю або суміш садової землі, кори й компосту. Влітку її потрібно поливати рясно, а взимку, в період спокою, – набагато помірніше. Між наступними обробками субстрат повинен трохи підсохнути.

У період вегетації ромашки раз на місяць підгодовують універсальним рідким добривом. Взимку вносити добрива не рекомендується. Вони найкраще ростуть і найбільш рясно цвітуть на сонячному місці, де сонце світить не менше 3-4 годин на день. Ці рослини добре ростуть при звичайних температурах, але їх потрібно захищати від вітру. Взимку їх потрібно помістити в прохолодне приміщення, але з температурою не нижче 10°C.

квіти

Чагарник піретрум штамбової форми

  • Можна купити рослину у вигляді дерева, але варто спробувати виростити самостійно – з ніжки пагона.
  • У вересні з не квітучого бічного пагона беремо живець довжиною 5-8 см і висаджуємо у вологий ґрунт. Коли розсада приживеться, пересаджуємо її в горщик. Навесні видаляємо всі з’явилися бічні пагони. Підв’язуємо рослину до кілка, щоб воно зберігало вертикальну форму. Коли держак одревеснії, пересаджуємо його в горщик (трохи) більше.
  • Коли рослина досягне потрібного розміру, прищипуємо верхівки, щоб пагони розгалужувалися, створюючи круглу крону, яка поступово покривається квітами.
Цікаво  Кімнатна квітка різдвяник

Хвороби та шкідники

Червонувате листя

Якщо на рослині з’являються червонуваті листочки (знизу), це означає, що температура навколишнього середовища занадто низька – влітку температура не повинна опускатися нижче 10°C.

Жовтіє листя

Вони є результатом надмірного поливу. Взимку його слід застосовувати помірно, а між наступними обробками субстрат повинен просохнути.

Мініатюри

Яскраві тунелі, вирізьблені в листі (праворуч), є результатом годування личинок мух, які називаються листовими кліщами. Видалити заражене листя або обприскати рослину інсектицидом.

Дивіться також: 7 красивих рослин, яким не потрібно багато світла

Прокрутити вгору