Головна сторінка » Виноградні гіацинти в саду: Сорти, посадка, догляд
Виноградні гіацинти в саду

Виноградні гіацинти в саду: Сорти, посадка, догляд

Виноградні гіацинти в саду: Сорти, посадка, доглядВиноградні гіацинти – красиві, ніжні цибулинні рослини, які зацвітають навесні, стаючи чудовою прикрасою саду. Ці багаторічні рослини також можна з успіхом вирощувати в горщиках і розміщувати вдома, на балконі або терасі, а композиції, створені з них, можуть виглядати дійсно ефектно. Виноградну лозу виростити не складно, але потрібно правильно за нею доглядати, щоб вона добре перезимувала і рясно цвіла навесні. Як доглядати за виноградними гіацинтами? Як розмножити виноградні гіацинти? Як посадити виноградні гіацинти?

Як виглядають виноградні гіацинти? Звідки пішла їх назва?

Виноградні гіацинти виростають до 30 см у висоту, і їх характерною рисою є незвичайні, зібрані в кисті квіти красивого інтенсивного синього кольору. Квітки мають форму невеликих кульок, прилипають до верхівки стебла, де утворюють рясні кисті.

Аромат виноградних гіацинтів ніжний, але чітко відчутний і приємний. Красиве забарвлення квітів і їх назва пов’язані з незвичайним дорогоцінним каменем – сапфіром. Своєю чергою, латинська назва Muscari походить від англійської назви «musk», що означає мускус. Назва відноситься до характерного мускусного запаху деяких видів.

квіти

Чому варто мати в саду виноградні гіацинти? Коли вони цвітуть?

Виноградна лоза є прекрасною прикрасою саду, а висаджена в горщик може стати незвичайною прикрасою тераси або балкона. Погляд привертає їх благородний вигляд і незвичайний відтінок синіх квіток. Цвітуть ці рослини навесні у другій половині квітня — на початку травня. Висаджувати їх варто на клумбах або альпінаріях, тим більше, що ці багаторічні рослини не відрізняються високими вимогами. Також слід пам’ятати, що виноградні гіацинти, посаджені в горщики, цвітуть довше і частіше.

Цікаво  Чорнобривці - догляд в саду

Які види й сорти виноградних гіацинтів вибрати для свого саду?

В Україні й найбільш популярними є американські виноградні гіацинти та гроноподібні гіацинти, які бувають різних кольорів і виростають до 30 см у висоту.

Найпопулярніші, звичайно, блакитні гіацинти, але часто вибирають і білі гіацинти – сорт «Альбом» відрізняється дуже яскравими квітами. У садівничих магазинах також можна зустріти сорти з рожевими квітками.

У природі в основному можна зустріти дрібноквіткові виноградні гіацинти, висотою близько 8 см, які доступні тільки у сортах з синіми квітками. У свою чергу, широколистий виноградний гіацинт має висоту до 20 см, а квіти мають дуже насичене забарвлення, що робить їх дуже помітними в саду.

Виноградні гіацинти в саду

Виноградні гіацинти в саду – де, коли і як садити?

Найкраще висаджувати виноградні гіацинти на сонячних місцях, але вони також добре почуваються під деревами, які восени скидають листя. Субстрат для виноградних гіацинтів варто змішати з компостом, що забезпечить кращий ріст рослин.

Цікаво  Квіти дельфініум – вирощування, сорти й розміщення в саду

Цибулини висаджують восени, щоб вони вкоренилися до зими, а навесні повністю покажуть свою красу. Найкраще це робити з другої половини вересня до середини жовтня.

Цибулини поміщають у добре розпушений ґрунт на глибину приблизно 6-8 см (залежно від розміру цибулини) і на відстані 7 х 10 см . Занадто глибоко класти цибулини не можна, інакше вони не проростуть. У горщиках цибулини виноградного гіацинта розміщують трохи вище, на глибину, рівну подвійному діаметру цибулини.

Їх не потрібно засипати землею, але варто замульчувати, що запобіжить пересихання ґрунту та обмежить ріст бур’янів. Садити виноградні гіацинти варто більшими групами, бо саме тоді вони виглядають найкраще.

Що люблять виноградні гіацинти?

Виноградні гіацинти не мають високих вимог і добре ростуть на більшості типів ґрунту, але ґрунт не може бути сухим і безплідним. Вони віддають перевагу сонячним місцям і не переносять сухості, тому часто використовують мульчу, щоб запобігти висиханню ґрунту.

квіти

Вони добре переносять зиму, тому їх не потрібно викопувати або спеціально вкривати. Крім того, якщо їх залишити на одному місці на кілька років, вони добре розростуться, утворюючи щільні купи. Слід пам’ятати, що виноградні гіацинти погано переносять посуху, тому навесні їх необхідно поливати, якщо тривалий час не було опадів.

Цікаво  Лілія деревоподібна - посадка і вирощування

Як доглядати за виноградними гіацинтами? Коли і як їх омолодити?

Як згадувалося раніше, виноградні гіацинти – дуже прості у вирощуванні рослини, які не потребують багато праці. Їх не потрібно пересаджувати кожен сезон, але кожні кілька років їх потрібно викопувати. Потім їх потрібно очистити й помістити в сухе, провітрюване місце, щоб восени посадити на нове місце. Цибулини викопують у червні, коли починає засихати листя. Навесні виноградні гіацинти потрібно поливати, щоб не допустити пересихання ґрунту. Навесні, бажано у квітні, рослини слід підгодувати багатокомпонентним добривом або компостом.

Виноградні гіацинти в саду

Виноградні гіацинти в саду – як розмножити виноградні гіацинти?

  • Виноградні гіацинти дуже легко розмножуються, особливо поділом. Якщо за ними добре доглядати, вони утворюють багато додаткових цибулин і ростуть щільно, створюючи чудові купки. Цибулини викопують кожні 3-4 роки й отримують молоді екземпляри. Їх можна легко розділити, а після зберігання їх можна пересадити восени, щоб навесні красиво цвісти.
  • Виноградні гіацинти також можна розмножувати насінням, яке висівають в середині літа. На жаль, в цьому випадку зростання і цвітіння доведеться чекати до 3 років, тому однозначно простіше і швидше купити цибулини виноградного гіацинта і вже через кілька місяців насолоджуватися красиво прикрашеним садом.

Дивіться також: Вирощування крокусів в саду

Прокрутка до верху